Urządzamy salon – co wybrać zamiast firanek?

Salon jest najważniejszym miejscem w domu, który łączy w sobie funkcje reprezentacyjne, wypoczynkowe, często pełni funkcję pokoju dziennego, jadalni czy pokoju gościnnego. Dlatego też jego aranżacja powinna być tak pomyślana, by była jednocześnie estetyczna, stylowa i komfortowa dla użytkowników. Wśród licznych elementów, na które musimy zwrócić uwagę, są między innymi okna. To, jak będą zaaranżowane, w dużym stopniu wpływać będzie na odbiór całego wnętrza.

Aranżacja okna w salonie bywa dosyć trudna, szczególnie dla osób, które nie mają w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia. Najczęściej okna salonowe są bardzo duże i przestronne, zwykle są połączone z wyjściem na balkon czy taras. Okna są więc spore, a więc także dekoracje okien będą mocno rzucały się w oczy. Warto zadbać o to, by taka aranżacja nie była ani zbyt minimalistyczna i surowa, ani zbyt mocno przerysowana. Umiar i zdrowy rozsądek powinny nam towarzyszyć zawsze we wszystkich pracach aranżacyjnych, nie tylko w przypadku okien.

Do wyboru nie tylko firanki

W wielu domach w salonie wiszą nieśmiertelne firanki. To dobre rozwiązanie nie tylko do klasycznie urządzonych wnętrz. Firanki sprawdzają się także w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy minimalistycznym. Nie każdy jednak lubi firanki z ich koniecznością prania, zawieszania, a także nie zawsze jesteśmy w stanie dobrać firanki tak, by były w stu procentach dopasowane do okna salonowego. Zdarza się, że firanki to za mało, gdy słońce zbyt mocno wpada przez okna i szczególnie w sezonie letnim potrzebujemy dodatkowej zasłony. Wtedy ciekawą opcją będą rolety, zarówno zwykłe, jak i rzymskie, które łączą w sobie zalety rolet i klasycznych zasłoń, które ładnie układają się na oknie. Wybierając rolety mamy do wyboru całe mnóstwo ciekawych modeli, wzorów i kolorów, jest więc pewność, że uda się znaleźć coś, co w stu procentach będzie pasowało do naszych potrzeb. Ciekawie na oknie w salonie mogą prezentować się także żaluzje, szczególnie duże, drewniane modele, które budują wyjątkowy nastrój, a jednocześnie są funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Jak wybierać dekoracje okienne?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania dekoracji okna, na samym wstępie warto ustalić swoje indywidualne potrzeby. W tej kwestii warto brać pod uwagę nie tylko to, co jest modne, ale przede wszystkim to, co nam się podoba. Moda w aranżacjach okiennych zmienia się dosyć często i jeśli chcemy być trendy, będziemy musieli co kilka sezonów zmieniać aranżację na nową. Lepiej jest po prostu wybrać coś, co nam się podoba i w czym dobrze się czujemy. Najlepiej stawiać na profesjonalne firmy zajmujące się dekoracjami okiennymi. Owszem, niedrogie firanki czy rolety możemy kupić nawet w marketach, jednak ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli będziemy oszczędzać na aranżacjach okna, jest niemal pewne, że prędzej czy później będziemy mieć z nimi problemy. Stawiajmy na jakość, która zapewni efektowny i długotrwały wygląd okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com