Magazyn z obsługą czy bez?

Inwestycja w halę magazynową to duży wydatek, który często przekracza finansowe możliwości niewielkiego przedsiębiorstwa. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z rozwijania biznesu i poszukiwania nowych powierzchni do magazynowania towarów. Alternatywą dla obiektów własnych są magazyny do wynajęcia. Można zdecydować się na wynajęcie hali lub jej części i zatrudnienie własnych pracowników. Ewentualnie można wybrać usługę wynajmu połączonego z pełną obsługą.

Przestrzeń magazynowa bez obsługi

Decydując się na wynajęcie magazynu bez usługi fullfilment, całością procesów logistycznych należy zająć się samodzielnie. Trzeba zatrudnić pracowników odpowiedzialnych za przyjmowanie i wydawanie towarów, ich pakowanie czy wysyłkę. Należy zainwestować w system informatyczny, który pozwoli w sprawny sposób zajmować się obsługą zamówień i stworzyć cały łańcuch logistyczny, tak by praca przebiegała sprawnie, bez zakłóceń. Taka opcja będzie dobrym wyborem dla większych przedsiębiorstw zatrudniających dużą liczbę osób, o zorganizowanej strukturze i wypracowanych systemach realizacji zamówień. W przypadku mniejszych podmiotów, na przykład sklepów internetowych, korzystniejszą opcją wydają się magazyny do wynajęcia wraz z obsługą, czyli z opcją wykupienia usługi fullfilment.

Co to jest fullfilment?

To specyficzny rodzaj usług magazynowych polegający nie tylko na wynajęciu hali, ale i skorzystaniu z profesjonalnej obsługi. W jej ramach otrzymujemy dostęp do szeregu usług związanych z szeroko pojętą logistyką. Magazyn na wynajem w opcji fullfilment (dostępne m.in. na stronie https://warehousemarket.pl) to brak konieczności zatrudniania własnych pracowników, którzy zajmują się przyjmowaniem i wydawaniem towarów, pakowaniem i wysyłką, obsługą zwrotów i reklamacji. W takim wariacie odpada również konieczność inwestowania w kosztowne systemy informatyczne, zajmowania się organizacją pracy czy kontaktowania się z firmami kurierskimi. Magazyny do wynajęcia wraz z obsługą to rozwiązanie proste i niezwykle korzystne dla małych podmiotów, które mają ograniczone możliwości finansowe i nie chcą tracić czasu na organizację skomplikowanych procesów logistycznych.

Jeśli szukasz nowej powierzchni magazynowej i zastanawiasz się, czy wynająć samą halę, czy zdecydować się na wybór usługi fullfilment, spróbuj skalkulować swoje koszty. W podjęciu racjonalnej decyzji może pomóc wyspecjalizowana firma doradcza, która przeliczy koszty i podpowie, która opcja będzie korzystniejsza w przypadku Twojego biznesu. Taka firma powinna również pomóc w szybkim znalezieniu wolnego magazynu do wynajęcia w danej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com