Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon – czym różni się od tej tradycyjnej?

Rozmowy kwalifikacyjne to chleb powszedni osób, które poszukują zatrudnienia, a także specjalistów od spraw rekrutacji, którzy właśnie w taki sposób wyłaniają odpowiednich kandydatów na różne stanowiska. Choć metody i formy rekrutacji są od dawna dosyć podobne, można też zauważyć sporo zmian, jakie pojawiły się w ostatnim czasie. Jedną z nich jest prowadzenie rozmów rekrutacyjnych przez telefon lub całkowicie zdalnie w formie internetowej video konferencji.

Prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej przez telefon to dobre rozwiązanie w przypadku dużej rekrutacji, w której bierze udział duża liczba chętnych kandydatów. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wykonanie pierwszego etapu rozmów kwalifikacyjnych przez telefon, a spotykanie się osobiste zostawić jedynie dla tych kandydatów, którzy najmocniej rokują na zatrudnienie. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu. Jest to również bardzo wygodne dla tych kandydatów, którzy nie mogą stawić się na rozmowę osobiście. Zamiast jechać na rozmowę kwalifikacyjną na drugi koniec miasta czy też do innej miejscowości, można wszystkie kwestie załatwić przez telefon. Dzięki temu można w ciągu jednego dnia zaliczyć dużo więcej rozmów kwalifikacyjnych niż w sytuacji, gdy na każdą z nich trzeba byłoby stawić się osobiście.

Dobrze zaplanowana i przemyślana rozmowa

Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon musi być bardzo dobrze zaplanowana, aby rekruter mógł wydobyć z kandydata wszystkie niezbędne informacje. Jest to o tyle trudne, że w przypadku telefonicznego kontaktu mamy do czynienia jedynie z głosem, trudno natomiast mówić o autoprezentacji, mowie ciała czy pierwszym wrażeniu, które stwarza się na żywo. W trakcie rozmowy telefonicznej obie strony muszą polegać wyłącznie na komunikacji werbalnej, która nie zawsze jest wystarczająca, aby właściwie ocenić kandydata. Osoba ubiegająca się o pracę również musi do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Warto umówić się na taką godzinę, gdy możemy swobodnie rozmawiać, nic nas nie rozprasza i można w pełni skupić się na tym, jak rozmowa ma przebiegać.

Sprawne telefony dla pracowników

Pracownicy, którzy na co dzień zajmują się telefoniczną rekrutacją kandydatów powinni mieć do dyspozycji sprawdzone, funkcjonalne telefony. Warto stawiać na dobre modele od renomowanych producentów, którzy gwarantują bezproblemowe użytkowanie. W firmach, gdzie telefony służbowe dla pracowników są na porządku dziennym, warto również pomyśleć o namiarach na solidne serwisy, które przydadzą się w razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem sprzętu. Jeśli interesuje nas serwis apple Bydgoszcz bądź serwis w innym mieście, stawiajmy na firmy, które cieszą się pozytywnymi opiniami i zajmują się naprawą szerokiej gamy telefonów. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że niezależnie od tego, jaki telefon im dostarczymy, równie szybko zajmą się jego naprawą i przywróceniem wszystkich potrzebnych funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com