Jak niewielkim kosztem zorganizować imprezę promocyjną dla swojej firmy?

Eventy promocyjne to okazja, aby zdobyć nowych klientów oraz nawiązać intratne kontakty biznesowe. Takie imprezy stają się coraz popularniejsze, jednak aby przyniosły oczekiwany skutek, muszą być odpowiednio zorganizowane. Chciałbyś takie wydarzenie wyprawić również dla swojego przedsiębiorstwa, a nie chcesz przeznaczać na to dużego budżetu? Zobacz, jak niewielkim kosztem zorganizować imprezę promocyjną!

Czym jest event promocyjny?

Duża konkurencja na rynku sprawiła, że firmy muszą aktywnie pozyskiwać nowych klientów. Oprócz tradycyjnych form reklamy oraz udziału w targach branżowych decydują się na organizację eventów promocyjnych. To wydarzenie, podczas którego klienci i kontrahenci biznesowi mają okazję bliżej poznać strukturę przedsiębiorstwa oraz zakres działalności. Event może odbyć się w formie drzwi otwartych w firmie lub być imprezą zamkniętą, na którą zaproszeni zostaną wybrani goście.

Od czego zacząć organizację eventu?

Zanim zaczniesz przygotowania do imprezy, musisz zaplanować jej przebieg. Dobry event promocyjny to taki, który zostanie zapamiętany i będzie ciekawym wydarzeniem dla uczestników. Warto więc zadbać o dodatkowe atrakcje dla gości i przyjemną atmosferę. Kolejnym etapem jest określenie budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na imprezę. Jeżeli chcesz maksymalnie zredukować koszty, przygotuj wstępny kosztorys. Wówczas łatwiej będzie Ci zarządzać środkami oraz szukać rozwiązań, dzięki którym zmieścisz się w określonym budżecie.

Na czym możesz zaoszczędzić podczas organizacji eventu?

Tania impreza promocyjna wcale nie musi oznaczać, że będzie mało atrakcyjna. Na wielu rzeczach można sporo zaoszczędzić, nie rezygnując przy tym z zaplanowanego scenariusza wydarzenia. Na jakich elementach możesz obniżyć koszty, aby zmieścić się w budżecie?

  • Miejsce – zamiast wynajmować lokal, możesz zorganizować event w obrębie firmy. Do tego celu sprawdzi się np. duża sala konferencyjna lub posesja siedziby. Aby nie wydawać pieniędzy na zakup potrzebnego wyposażenia, możesz je wypożyczyć. Na stronie https://www.bscsystem.pl/ znajdziesz np. podesty sceniczne i podłogi wystawiennicze, które możesz wykorzystać do aranżacji przestrzeni.
  • Atrakcje – aby goście dobrze się bawili, nie musisz organizować koncertu z występami gwiazd. Sporą atrakcją mogą być konkursy i loterie, podczas których można wygrać firmowe gadżety.
  • Poczęstunek – sporo zaoszczędzisz, jeżeli zamiast zewnętrznej firmy cateringowej, sam zadbasz o jedzenie i napoje. Jeżeli impreza ma się odbyć na powietrzu, ciekawym punktem wydarzenia będą grillowane kiełbaski i proste przekąski.

Podczas eventów promocyjnych najważniejsza jest miła atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu relacji biznesowych. Musisz więc zadbać o to, aby goście czuli się swobodnie i przyjemnie spędzili czas. Ma to duże znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku firmy, co w przyszłości zaprocentuje większą liczbą klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com