Leasing pracowników w 5 krokach

W dzisiejszych czasach możemy poszukiwać pracy i pracowników na wiele sposobów. Zainteresowani aplikują do wybranych firm i agencji, a rekruterzy proponują im różnorodne formy zatrudnienia. Warto jednak korzystać z narzędzi, które usprawniają ten proces i czynią go bezpiecznym dla obu stron.

Czym jest leasing pracowników?

Być może słyszałeś o zdobywającym coraz większą popularność rozwiązaniu, jakim jest leasing pracowników. Wbrew obawom niektórych osób, jest ono w pełni legalne i umożliwia komfortową współpracę między osobami poszukującymi pracy, wyspecjalizowanymi agencjami oraz właścicielami poszczególnych firm. Leasing oznacza dosłownie wypożyczenie pracownika. Pośredniczą w tym agencje pracy, które przeprowadzają rozmowy z kandydatami, aby poznać ich kompetencje. Dzięki temu w momencie, kiedy dane przedsiębiorstwo zgłasza do niej swoje zapotrzebowanie, agencja jest w stanie skierować do pracy odpowiednie osoby.

Dlaczego korzystamy z wypożyczania pracowników?

Nie zawsze pracodawca potrzebuje kolejnej osoby do swojego stałego zespołu. Czasami brak rąk do pracy jest spowodowany dodatkowym zleceniem, urlopem chorobowym lub początkiem sezonu. Wówczas leasing pracowników to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie obciąża ono firmy tak dużymi kosztami jak standardowe formy zatrudnienia. Ponadto odbywa się szybko — pracodawcy nie muszą martwić się rekrutacją i ryzykiem zatrudnienia niekompetentnych osób. Wielu kandydatów znajdujących się w bazie agencji sprawdziło się podczas innych prac i posiada stosowne referencje.

5 etapów leasingu pracowników

Leasing pracowników odbywa się szybko, bezpiecznie i skutecznie. Jeśli chcesz nawiązać współpracę z agencją oferującą tę usługę, podejmij następujące kroki:

  • Wejdź na stronę internetową zaufanej agencji pracy, takiej jak Flambir. Skorzystaj z formularza kontaktowego i poczekaj na odpowiedź lub zadzwoń.
  • Opisz ze szczegółami swoje potrzeby i specyfikę firmy. Dzięki temu przedstawiciel agencji będzie w stanie zaproponować ci najlepszych kandydatów.
  • Zaczekaj na konkretną ofertę i zaakceptuj ją, aby podpisać umowę. Przedstawiciel firmy Flambir rozwieje wszystkie twoje wątpliwości, dlatego nie bój się pytać o warunki współpracy.

Kolejny etap to moment, w którym do twojej firmy trafia pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami. Przedstawiciele Flambir mogą pośredniczyć w twojej współpracy z magazynierami, kelnerami, kucharzami, elektrykami, a także innymi specjalistami. To coś więcej niż agencja pracy tymczasowej — to firma z wieloletnim stażem, która uzupełni braki w twojej firmie.

Ostatnia, piąta część leasingu pracowników może obejmować dalszą współpracę z agencją — teraz lub w przyszłości — i wystawienie referencji specjalistom, z którymi nawiązałeś kontakt. Jednak co najważniejsze, na tym etapie będziesz już mógł cieszyć się z usprawnienia działań w swojej firmie i terminowej realizacji zleceń. Już dziś przekonaj się, że to dobre rozwiązanie i nawiąż kontakt z przedstawicielem Flambir!

Nowoczesne podejście do prawa: Jak technologia zmienia funkcjonowanie kancelarii prawnych
SaaS – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com