Leasing czy wynajem długoterminowy BMW – co wybrać?

Lepiej wziąć nowe BMW w leasing czy wynająć i nie martwić się kosztami oraz utratą wartości rezydualnej samochodu? Sprawdźmy, która opcja finansowania jest bardziej opłacalna i którą warto wybrać, decydując się na finansowanie samochodu marki BMW.

Porównanie kosztów leasingu i wynajmu długoterminowego BMW

Szacując koszty leasingu i wynajmu długoterminowego BMW, musimy przyjąć konkretne założenia. Przyjmijmy, że w dobie pandemii chcemy sfinansować nowe BMW serii 3 w sedanie w wersji 330i xDrive M Sport z napędem 4×4 i automatyczną skrzynią biegów oraz silnikiem benzynowym o mocy 258 KM. Katalogowa cena takiego auta to 223 790 zł.

W przypadku leasingu operacyjnego dla firmy na okres 48 miesięcy i przy wkładzie własnym na poziomie 10 000 złotych oraz wykupie na poziomie 20 000 złotych netto miesięczna rata leasingowa wyniesie 3200 zł netto miesięcznie.

Decydując się na taki sam samochód w przypadku wynajmu długoterminowego i przy okresie umowy wynoszącym 48 miesięcy oraz wkładzie własnym na poziomie 10 000 złotych netto, koszt miesięcznej raty wyniesie 2792 zł netto. Warto zaznaczyć, że w ratę wynajmu długoterminowego wliczony będzie serwis, dwukrotna wymiana opon w ciągu roku wraz z ich przechowywaniem oraz pełne ubezpieczenie samochodu. Bez ubezpieczenia koszt wynajmu wyniósłby 2336 zł netto miesięcznie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając formę finansowania BMW?

Rozważając leasing operacyjny lub wynajem BMW, warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty finansowania – choć są one kluczowe – ale również na inne istotne kwestie dotyczące dopasowania formy zewnętrznego finansowania do osobistych potrzeb i preferencji.

Pierwszą z nich jest wykup samochodu. Jeżeli zależy nam na wejściu w posiadanie auta pod koniec trwania umowy finansowej, zdecydowanie warto wybrać leasing. Choć wynajem długoterminowy również pozwoli nam wykupić samochód, to wykup ten będzie zdecydowanie łatwiejszy i tańszy w leasingu.

Kolejną istotną kwestią jest również stabilność i płynność finansowa, które w obecnych czasach są na wagę złota. Jeśli zależy nam na przewidywalnych kosztach związanych z finansowaniem auta oraz nie chcemy obciążać firmowego bądź domowego budżetu koniecznością uiszczenia wkładu własnego, zdecydowanie bezpieczniejszą opcją okaże się wynajem długoterminowy. Wynajem będzie bezpieczniejszy również dlatego, że umowę możemy podpisać na krótszy okres finansowania – nawet na rok.

Wynajem długoterminowy i leasing BMW załatwisz bez wychodzenia z domu

Chcesz podpisać umowę na leasing albo wynajem długoterminowy BMW? Wystarczy, że przygotujesz dwa dokumenty tożsamości albo dwa dokumenty tożsamości wraz z danymi o firmie – NIP, REGON, KRS lub EDG.

Uzupełnij wniosek o leasing lub wynajem długoterminowy na stronie Carsmile, a decyzję otrzymasz w kilka chwil. Wszystkie formalności załatwisz zdalnie – bez wychodzenia z domu i przy minimalnym nakładzie pracy. Po uzyskaniu pozytywnej opinii i zatwierdzeniu finansowania Twoje wymarzone auto zostanie Ci dostarczone wprost pod drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com