Jesteś tradycjonalistą? Pięć “nowoczesnych” rozwiązań, do których warto się przekonać

Choć wielu z nas przywiązanych jest do tradycyjnych rozwiązań i sposobów załatwiania wielu spraw, istnieją rzeczy, które naprawdę ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Oto pięć z nich, do których warto się przekonać.

Rozliczenie podatkowe bez wychodzenia z domu

Od niedawna podatnicy mają możliwość rozliczenia się z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki programowi Twój ePIT, dzięki któremu formularz można wypełnić przez internet, w dowolnym czasie (oczywiście z zachowaniem ustawowych terminów podatkowych) oraz miejscu. Nie ma potrzeby osobistego stawienia się w urzędzie celem wypełnienia papierowej deklaracji. Dane, które zostają przesłane internetowo za pomocą formularza są odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnymi wyciekami.

Zakupy przez internet

Coraz więcej osób dokonuje zakupów przez internet. Powodem jest przede wszystkim wygoda oraz niższe ceny, które oferują sklepy internetowe. Co więcej, klienci często mogą liczyć na różnego rodzaju rabaty, których nie otrzymaliby w sklepach stacjonarnych. W internecie najczęściej kupujemy:

  • odzież,
  • kosmetyki,
  • chemię gospodarczą,
  • biżuterię.

Dużą popularnością cieszą się również sklepy internetowe z produktami żywieniowymi. Z produktów, które zakupimy online, możemy cieszyć już nawet na drugi dzień, dzięki szybkim dostawom wprost pod drzwi naszego mieszkania.

Sprawy urzędowe online

Jeszcze do niedawna w celu załatwienia spraw urzędowych trzeba było osobiście wybrać się do konkretnej instytucji. Oznaczało to często konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na oczekiwania w długich kolejkach. Dziś bardzo wiele spraw urzędowych można załatwić obecnie przez internet, za pomocą Profilu Zaufanego. Profil ten można założyć online, na przykład za pośrednictwem banku. Służy on do potwierdzenia naszej tożsamości. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy czas, ale możemy również zdążyć ze złożeniem dokumentów w terminie. Poprzez Profil Zaufany możemy załatwiać sprawy w urzędach gminy, urzędach stanu cywilnego lub w urzędach skarbowych.

Praca zdalna

Choć praca zdalna nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularna, coraz więcej osób dostrzega jej zalety. Przede wszystkim pozwala ona zaoszczędzić sporo czasu, który marnujemy na dojazdy do pracy. Dodatkowo dzięki pracy zdalnej mamy możliwość współpracy z firmami, które położone są w zupełnie innej części kraju, a nawet i świata, a współpraca stacjonarna z nimi nie byłaby możliwa. Praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy czują się mocni w obsłudze narzędzi komputerowych. Wbrew pozorom nie wymaga ona dużej wiedzy technicznej czy informatycznej.

Roboty sprzątające

Choć wiele osób twierdzi, że sami najlepiej poradzą sobie ze sprzątaniem mieszkania, codzienne odkurzanie dobrze jest powierzyć robotom sprzątającym. Te niepozorne urządzenia są w stanie dotrzeć nawet w wąskie zakamarki mieszkania usuwając z nich kurz i zanieczyszczenia. Nowoczesne roboty można sterować za pomocą aplikacji w telefonie, dzięki czemu można je uruchomić będąc poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com