Które sektory branży zabawkowej mają największy potencjał? Sprawdź i wykorzystaj tę wiedzę!

Coraz większa liczba dzieci to dobra wiadomość. Rodzice i dziadkowie wydają na dzieci więcej pieniędzy niż kiedykolwiek. Najbardziej pociągający jest jednak wzrost siły nabywczej w tej branży. Ze względu na zmiany w społecznych i rodzinne role dzieci, w ostatnich dekadach zaobserwowano znaczny wzrost nie tylko w bezpośrednich wydatkach dzieci, ale także w ich wpływie na wydatki gospodarstw domowych.

Czasy się zmieniły, a dzieci obecnie mają wpływ na wydatki gospodarstw domowych. Mówimy tutaj o miliardach dolarów – w tym na artykuły spożywcze, kosmetyki i wiele innych przedmiotów (nawet chodzi o kwestię rodzinnego samochodu) poza tradycyjnymi produktami dla dzieci.

Nie ma wątpliwości, że dzieci mają więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej – a firmy wiedzą o tym. Dzisiejsze dzieci są tematami bezprecedensowego działania marketingowego, nie tylko w telewizji, ale także w szkole. Według amerykańskiego stowarzyszenia psychologicznego, Madison Avenue wydaje się ponad 12 miliardów dolarów rocznie na marketing dla dzieci (!). Psychologowie dziecięcy szacują, że przeciętne dziecko widzi 40 000 reklam rocznie, a średni 3-latek jest w stanie zidentyfikować około 100 marek logo.

Co to oznacza dla Ciebie?

Dzieci są bardziej rozwiniętymi konsumentami niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedzą, jakie produkty i zabawki są modne i wiedzą czego chcą. Aby upewnić się, że Twoja firma wyróżnia się na tym rynku, musisz mieć pewność, że dostarczasz tam coś, czego dzieci chcą – i to oznacza wiele badań. Zacznijmy od następującego przeglądu kilku rodzajów przedsięwzięć dla dzieci oraz trendów kształtujących poszczególne branże.

Trendy biznesowe w branży dziecięcej

Przyjęcia dziecięce

To dynamicznie rozwijająca się branża, zwłaszcza w sektorze młodzieżowym, gdzie imprezy urodzinowe są coraz popularniejsze. Poza tradycyjnymi wydarzeniami urodzinowymi i ukończeniami studiów, organizuje się coraz więcej okazji do celebracji ważnych wydarzeń w dzieciństwie, a ta oczywiście pociąga za sobą też wydatki na prezenty. Choć na tym rynku nie istnieją żadne konkretne liczby, eksperci przewidują, że przemysł będzie nadal rosnąć, ponieważ rodzice zapewniają dzieciom nie tylko większą liczbę przyjęć, ale także kupują coraz droższe prezenty dla swoich dzieci. Jak skorzystać z tego trendu? Inspiracji można szukać na 4toys.pl.

Produkty kosmetyczne dla dzieci

Sama szerokość tej kategorii, która obejmuje wszystko, od szamponów po perfumy czyni ją obiecującym rynkiem. Według badań rodzice wydają rocznie ponad 80 milionów złotych na mydełka niemowląt (!) Zastanów się nad innym małym segmentem tego rynku: prezenty dla niemowląt. Ponieważ wydatki na dzieci zazwyczaj zwiększają się każdego roku, prezenty dla dzieci i produkty kosmetyczne powinny być silnym rynkiem w niedalekiej przyszłości.

Gry i zabawki edukacyjne dla dzieci

Szacuje się, że tradycyjny przemysł zabawkowy (który nie obejmuje urządzeń elektronicznych, takich jak gry wideo i przenośne gry elektroniczne) jest dzisiaj wart około 22 miliardów dolarów rocznej sprzedaży, przy czym prawie połowa sprzedaży jest generowana podczas świąt. Jeżeli chodzi o zabawki dla chłopców dużą popularnością cieszą się pistolety pneumatyczne firmy NERF. Szczególnie model o powiększonych nabojach tzw. Mega strzałki. Do wystrzelenia tego typu strzał potrzebujemy również pistolet o zwiększonym kalibrze. Najbardziej popularnym modelem jest NEFR Mega Tribreak.

Dla dziewczynek w wieku 6-8 lat dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zabawki z serii Littlest Pet Shop. Wykonane są najczęściej z wysokiej jakości elastycznego tworzywa, które praktycznie uniemożliwia ich zniszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com