Zalety księgowości online

Żyjemy w czasach, w których mamy wiele możliwości ułatwiania swojej pracy dzięki komputerom i odpowiednim programom. Firmy cenią sobie rozwiązania, ktore pozwalają przenieść część działań do sieci. Plusów jest kilka i warto je wymienić, chociażby po to, by przekonać tych, którzy jeszcze się wahają. Na przykład program do wystawiania faktur nie tylko usprawnia pracę, ale też może ją automatyzować.

Dostęp on-line do danych

Gromadzenie papierowych dokumentów to zmora niejednego właściciela firmy. Konieczność odszukania faktury sprzed roku może przyprawić o zawrót głowy. Podobnie jak każdorazowe wprowadzanie danych kontrahenta. Korzystając z programu online do wystawiania faktur uzyskujemy również dostęp do historii wystawionych dokumentów. Możemy zatem prześledzić dotychczasowe faktury oraz automatycznie zaciągnąć dane firmy, której wystawiamy dokument. Program do wystawiania faktur jest intuicyjny w obsłudze, dlatego jest niezwykle pomocny zwłaszcza dla osób samodzielnie prowadzących księgowość w swojej firmie. Tak jest głównie w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych. Ich właściciele muszą niejednokrotnie przyjmować kilka ról – nie tylko szefa, ale też księgowego, wykonawcy, czy specjalisty od marketingu. Uproszczenie działań w takich obszarach daje więcej czasu i energii na działania związane z promocją firmy lub po prostu na korzystanie z wolnego czasu.

Bieżąca kontrola wydatków i przychodów

Chcąc, by firma była rentowna i dobrze prosperowała, trzeba kontrolować zarówno przychody, jak i wydatki. Pozwala to świadomie inwestować środki i podejmować różnego rodzaju współprace. Korzystając z programu, w którym wystawiamy faktury, możemy podsumować nasze przychody. Po wprowadzeniu kwot wydatków, możemy możemy prostu sposób uzyskać podliczenie. Co istotne, mamy dostęp do tych danych z każdego miejsca – telefonu, tableta czy komputera. Wystarczy posiadać dostęp do Internetu. Sytuację finansową firmy można zatem kontrolować w każdym momencie, nawet podczas wakacji, jeżeli zajdzie taka konieczność. Daje to również poczucie bezpieczeństwa, że niezależnie od tego, co się stanie z urządzeniem, dane będą zawsze bezpieczne w systemie on-line.

Sprawy urzędowe

Każdy przedsiębiorca wie, jakie problemy mogą sprawić nieuregulowane sprawy urzędowe. Podstawą są regularnie opłacane składki ZUS oraz podatki odprowadzone do Urzędu Skarbowego. Do właściwego wyliczenia wszystkich kwot niezbędne jest prowadzenie uporządkowanych spraw księgowych. Dochody są tu podstawą, zatem regularne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest koniecznością. W księgowości online jest to bardzo proste, a wiele procesów odbywa się automatycznie. Z systemu można generować dokumenty gotowe do wysłania do US czy ZUS-u. Dzięki temu nie ma ryzyka, że popełnimy błąd robiąc ręczne zestawienia wszystkich kwot niezbędnych do wyliczeń. Jest to zatem kolejna zaleta posiadania programu do wystawiania faktur i tego typu księgowości online. Można w ten sposób uniknąć niechcianych korekt zeznań w urzędach.

Artykuł powstał dzięki Afaktury.pl – programu do wystawiania faktur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com