Korzyści z nauczania domowego

Nauczanie domowe – czym w ogóle jest i jakie korzyści płyną z takiego trybu edukacji? Przede wszystkim to brak destrukcyjnej presji i szkodliwego stresu. Nauczanie domowe oferuje elastyczność i swobodę. Taka forma nauki z Centrum Nauczania Domowego to dodatkowo źródło spotkań z innymi domowymi edukatorami oraz platforma bogata w treści prezentowane w atrakcyjnej formie.

Nauczanie domowe a tryb stacjonarny

Jeśli rodzic chce, aby dziecko rozpoczęło naukę w domu i przeszło na tzw. nauczanie domowe, powinien złożyć specjalny wniosek do dyrektora szkoły. Dyrektor wydając w odpowiedzi decyzję może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego poza szkołą, w trybie określanym właśnie jako nauczanie domowe. Od tego momentu wybrany aspekt życia szkolnego, czyli właśnie edukacja, przenosi się ze szkoły do domu. Dziecko wciąż może uczęszczać na zajęcia dodatkowe oraz spotkania klasowe, podczas gdy proces nabywania wiedzy z zakresu podstawy programowej odbywa się w domu.

Nauka w dowolnym miejscu i czasie

Nauka dziecka może być realizowana w sposób dopasowany do jego potrzeb. Nauczanie domowe pozwala  na naukę w dowolnym miejscu – w domu, u dziadków, w ogrodzie czy w parku, podczas podróżowania po świecie kamperem… Co więcej, to prawny opiekun i dziecko decydują wspólnie o jakiej porze dnia i w które dni tygodnia będą się uczyć. Pełna elastyczność pozwala na swobodę i dopasowanie nauki do dziecka – to nie ono musi podporządkowywać się godzinom nauki szkolnej.

Nauka w miejscu, w którym dziecko może pozwolić sobie na pełne skupienie? Oczywiście. Nauka w porze dnia, w której pociecha ma najwięcej energii? Właśnie. Efektem tego jest bardziej skuteczna nauka, szybkie przyswajanie i zapamiętywanie wiedzy, łatwość w przypominaniu sobie faktów i ciekawostek.

Nauczanie domowe to mniej stresu

Swoboda, elastyczność, po prostu wolność. Nauczanie domowe to brak presji czasu, brak natłoku zadań, brak stresogennych kartkówek, testów i odpytywania przed całą klasą. Nauczanie domowe to możliwość uczenia się tyle, ile dziecko ma siły oraz robienia przerw. Dziecko może wybrać się na spacer lub pobawić się w ogrodzie, aby aktywnie odpocząć i wrócić do nauki z oczyszczonym umysłem, gotowym do przyswajania wiedzy. To brak obaw przed zadaniem pytania i wewnętrzną ciekawością czy wstaniem z ławki, kiedy jego aktywność nie pozwala na skupienie. To mniej stresu i pozytywne doświadczenia budujące wspomnienia z dzieciństwa.

Maksymalizacja korzyści z Centrum Nauczania Domowego

Nauczanie domowe oferuje wiele korzyści dla dziecka, a więc i dla całej rodziny. Istnieje placówka oświatowo-wychowawcza, z którą edukacja domowa wnosi jeszcze więcej do życia rodziny, a jest nią Centrum Nauczania Domowego. Przede wszystkim to zespół osób, których misją jest tworzenie, wzbogacanie i szerzenie edukacji domowej oraz stawianie na indywidualne podejście dostosowane do każdego ucznia. W związku z tym to ludzie pełni pasji i zaangażowania, którzy poszerzają wachlarz korzyści z nauczania domowego.

Społeczność edukatorów domowych

Zespół Centrum Nauczania Domowego pomaga tworzyć społeczność edukatorów domowych. Nauczanie domowe to wspaniała przygoda, którą można współdzielić nie tylko wewnątrz systemu rodzinnego, ale i z innymi rodzinami, które zdecydowały się na edukację domową. Dzięki spotkaniom integracyjnym i EduTripom rodzice wraz z dziećmi mają szansę integrować się i poznać troszkę lepiej oraz dzielić się doświadczeniem i inspiracjami względem nauczania domowego.

Innowacyjna platforma edukacyjna

Centrum Nauczania Domowego oferuje swoim uczniom dostęp do innowacyjnego narzędzia edukacyjnego. Internetowa Platforma Edukacyjna została przygotowana przez specjalistów, którzy opracowali zagadnienia podstawy programowej i ustrukturyzowali je w gotowe do pracy materiały edukacyjne o bogatej treści. Platforma i dostępne na niej pomoce dydaktyczne są jasne i przystępne wizualnie, a ich rozmaite formy przyciągają i zatrzymują uwagę dziecka tak, aby nauka była dla niego zabawą, źródłem fascynacji i satysfakcji, a przede wszystkim sposobem łatwego i przyjemnego nabywania wiedzy.

Więcej informacji o Centrum Nauczania Domowego i korzyściach płynących z nauczania domowego można uzyskać:

 

Czym zajmuje się Urząd Ochrony Danych Osobowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com