Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca ma zbyt dużo spraw na głowie. Bez względu na to, jak długo prowadzimy działalność, zdarza się, że nie możemy skupić się interesach, bo tracimy czas na wypełnianie formalnych obowiązków. Deficyt czasu zdecydowanie w tym nie pomaga. Wolimy planować nowe inwestycje, pozyskiwać nowych klientów, nawiązywać relacje biznesowe i jeszcze wygospodarować trochę czasu dla siebie i dla rodziny.

Niestety spoczywają na nas obowiązki kadrowe, prowadzenie księgowości i rozliczanie się z fiskusem… Jak znaleźć na to wszystko czas? Najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie części obowiązków do biura rachunkowego. Pozwala to w dużym stopniu odciążyć przedsiębiorcę, więc koniecznie sprawdź, czy może Ci pomóc w prowadzeniu działalności!

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Choć samodzielne prowadzenie księgowości z pozoru wydaje się korzystnym rozwiązaniem, jest to złudne poczucie oszczędności. W praktyce księgowość to ostatni dział, na którym warto oszczędzać – zarówno czas, jak i pieniądze. Prowadzenie księgowości nawet przy pomocy specjalistycznych narzędzi zajmuje bardzo dużo czasu, a rozliczenia podatkowe muszą być dokonane rzetelnie i poprawnie. Wymaga to doświadczenia, odpowiednich kompetencji, ale przede wszystkim dobrej znajomości przepisów prawa.

Jeśli księgowość nie jest Twoją pasją, ciężko Ci będzie poruszać się po meandrach prawa podatkowego. Przepisy nieustannie się zmieniają, a specyficzny język urzędowy nie ułatwia sprawy. Co jednak najważniejsze, w przypadku ewentualnych błędów w rozliczeniach, to na przedsiębiorcy spoczywa pełna odpowiedzialność prawna i finansowa. Może się to skończyć nałożeniem kary grzywny lub postawieniem zarzutu oszustwa podatkowego.

Brzmi groźnie, prawda?  Takie właśnie jest… Z fiskusem nie ma żartów, więc samodzielne prowadzenie księgowości to duże ryzyko. Jednak przedsiębiorca wcale nie musi się martwić o rozliczenia i księgowość swojej firmy! Może bowiem skorzystać z usług biura rachunkowego.

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to zespół wykwalifikowanych ekspertów, którzy z przyjemnością zdejmą z przedsiębiorcy obowiązek prowadzenia księgowości. Mają oni bowiem oryginalne i rzadko spotykane zainteresowania. Choć wyjątkowo ciężko w to uwierzyć, to ich pasją naprawdę jest… księgowość! – Doprawdy, godne podziwu! Specjaliści oprócz prowadzenia księgowości, oferują także usługi kadrowo-płacowe i zapewniają przedsiębiorcy wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może liczyć na pomoc prawną, konsultacje z doradcą podatkowym, doradcą księgowym i pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Biuro rachunkowe świadczy więc usługi, jakie może nam zaoferować tradycyjny model księgowości, kadr i płac. Zapewnia jednak większe bezpieczeństwo i wygodę, gdyż specjaliści z biura rachunkowego zajmą się dokumentacją i formalnościami, a przedsiębiorca koncentruje się na interesach. Jakie usługi znajdują się w ofercie?

Usługi księgowe – Specjaliści zdejmą z przedsiębiorcy obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych, dokonywania rozliczeń podatkowych, wypełniania deklaracji i spełniania spraw urzędowych. Mogą też reprezentować przedsiębiorcę przed urzędami państwowymi, składać w jego imieniu deklaracje i skutecznie bronić jego interesów. Co więcej, biuro rachunkowe bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowość księgowości oraz rozliczeń podatkowych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC, które posiada każdy księgowy, gwarantuje, że w przypadku ewentualnych błędów, przedsiębiorca nie poniesie żadnych konsekwencji.

Usługi kadrowo-płacowe – Prowadzenie kadr i płac to kolejna gałąź prowadzenia firmy, którą mogą przejąć od nas specjaliści z biura rachunkowego. Zapewnią profesjonalne wsparcie w zakresie rozliczania czasu pracy, naliczania wynagrodzeń pracowników i rozpatrywania wszelkich wniosków. Gwarantują przy tym pełną poufność danych i dyskrecję.

Usługi wspierające biznes – Eksperci oferują doradztwo biznesowe i gwarantują pomoc w sytuacjach kryzysowych. Pomogą opracować i wdrożyć program naprawczy, który ustabilizuje sytuację gospodarczą przedsiębiorstwa. Ponadto sporządzają sprawozdania, analizy finansowe i wyceny przedsiębiorstwa. Tworzą budżety, uaktualniają procedury zachodzące wewnątrz przedsiębiorstwa i przeprowadzają audyt spółek. Doradzają w zakresie formy prowadzenia działalności i dostosowania się do aktualnych wymogów prawnych.

Usługi prawne i windykacyjne – Eksperci świadczą też usługi prawne w zakresie prawa gospodarczego, podatkowego, handlowego oraz ochrony danych osobowych. Biuro rachunkowe pomoże przedsiębiorcy w zakresie dochodzenia roszczeń, prowadzenia postępowania windykacyjnego, sądowego i egzekucyjnego, by skutecznie odzyskać wierzytelności.

Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi i udostępnia specjalistyczne narzędzia do przesyłania dokumentów. Przedsiębiorca ma zapewnioną pełną obsługę księgową i wsparcie ekspertów. Bez wątpienia jest to duża oszczędność pieniędzy, gdyż aby uzyskać taką pomoc, przedsiębiorca musiałby zatrudnić kilku wykwalifikowanych ekspertów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com