Jakie są metody powiększania ust? Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nadaje się do wygładzania i spłycania zmarszczek oraz wypełniania partii skóry i tkanki podskórnej, gdzie występuje jej brak. Jednak w ostatnim czasie największą sławę zyskuje jako sposób na powiększenie ust. Przyjrzyjmy się tej procedurze nieco bliżej!

Dlaczego warto powiększyć usta?

Zabiegi powiększania ust z wykorzystaniem transferu tłuszczu, wypełniaczy skórnych i implantów stają się coraz bardziej popularne wśród osób, które chcą dodać trochę struktury, kształtu i objętości wyjątkowo cienkim ustom. Technika „powiększania ust” to specjalny zabieg kosmetyczny, który ma na celu nadanie pacjentce pełniejszych i atrakcyjniejszych ust. Powiększanie ust jest drugim najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym po dermabrazji.

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to przezroczysty żel wiskozowy dostarczany w sterylnym zastrzyku. Jest to polisacharyd, naturalnie występujący jako ważny składnik skóry, tkanki podskórnej i stawów. Ze względów estetycznych stosowana jest formuła pochodzenia niezwierzęcego, dzięki czemu:

  • jest bezpieczna,

  • zmniejsza ryzyko wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych.

Formuły różnią się w zależności od marki- jednak nie różnią się one szczególnie pod względem ryzyka. Preparaty kwasu hialuronowego w chirurgii plastycznej stosowane są w celu zwiększenia objętości tkanek – w tym ust, jak w ofercie https://www.medica.bialystok.pl/. Służą również do wygładzania i spłycania zmarszczek oraz wypełniania ubytków w skórze i tkance podskórnej.

Kwas hialuronowy rozpuszcza się z czasem i nie daje trwałego efektu. Trwałość efektu zależy od samej formuły i reakcji organizmu na nią. Ponieważ organizm ostatecznie rozkłada kwas hialuronowy, aby uzyskać trwały efekt, należy go stale dodawać. Preparaty kwasu hialuronowego często łączone są z innymi preparatami (np. botuliną) lub zabiegami chirurgicznymi. W celu mniej bolesnej aplikacji stosuje się krem ze środkiem znieczulającym lub miejscowe zastrzyki znieczulające. Formuły kwasu hialuronowego powodują przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i uczucie mrowienia, które zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Trwałość efektu zależy od formuły i reakcji organizmu na nią.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele różnych wypełniaczy kwasu hialuronowego otrzymało zielony sygnał od rządu. Najnowsze formuły do ust są dość podobne pod względem składu, z niewielkimi różnicami w gęstości i trwałości. Obecnie najbardziej popularnym sposobem powiększania ust są właśnie iniekcyjne wypełniacze skórne na tej bazie.

Dzięki temu dziś bez komplikacji możliwa staje się nawet całkowita zmiana kształtu i wielkości ust za pomocą zabiegu polegającego na zastosowaniu iniekcji do ust zawierających wypełniacze do ust takie jak właśnie kwas hialuronowy. Zabieg kosmetyczny poprawia strukturę ust i redefiniuje ich kontury. Jedną z największych zalet zabiegu wstrzykiwania ust jest to, że uzyskujesz natychmiastowe rezultaty i możesz cieszyć się pełną kontrolą nad tym, w jakim stopniu chcesz zmienić wygląd swoich ust. To daje rewelacyjne efekty!

Czym są testy biologiczne do autoklawu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com