Jak zorganizować szkolenie?

W Polsce i na świecie szkolenia to codzienność. Ludzie szkolą się z kompetencji twardych i miękkich. Organizacja takiego wydarzenia to jednak duże przedsięwzięcie. Co zrobić, aby szkolenie wypadło dobrze? W tym tekście znajdziecie kilka praktycznych wskazówek.

Bardzo ważne jest miejsce szkolenia. Wybierając lokal, masz dwie możliwości. Możesz wybrać własne pomieszczenie firmowe, które na pewno zaoszczędzi trochę budżetu. Będzie to rozwiązanie optymalne finansowo. Zastanów się jednak czy będzie wygodne dla prowadzącego i dla jego uczestników. Inną opcją jest wynajem powierzchni takiej jak w Centrum Konferencyjnym ADN. Tu masz do wyboru wiele sal konferencyjnych, które możesz dobrać idealnie pod swoje potrzeby. Różnią się one wielkością, wystrojem i ułożeniem mebli.  W trakcie wyboru powierzchni zwróć też uwagę na wyposażenie sali szkoleniowej, którą wynajmujesz. Przy niektórych szkoleniach prowadzący może potrzebować projektora multimedialnego, wskaźników, tablicy i mazaków czy komputera.

Jeżeli wybrałeś już miejsce wydarzenia, to teraz dokładnie doprecyzuj termin i czas jego trwania.  Dopasuj formę szkolenia do czasu i schematu pracy osób z danej branży. Wybierz szkolenie kilkugodzinne dla osób chcących podnosić swoje kwalifikacje w zakresie umiejętności miękkich, natomiast te całodniowe przeznacz na kompetencje twarde.

Obecnie żadne szkolenie nie może się odbyć bez materiałów pomocniczych. To charakterystyka nowoczesnych eventów i wydarzeń. Materiały dydaktyczne i inne środki pomocnicze nie tylko ułatwiają prowadzącemu przekazanie wiedzy, ale również uatrakcyjniają całe przedsięwzięcie. Warto w tych materiałach zawrzeć również plan wydarzenia. Będzie on pomocny nie tylko dla prowadzącego by pilnował czasu kolejnych bloków tematycznych, ale również dla jego uczestników, którzy będą mogli przewidzieć kolejne etapy szkolenia. Pamiętaj jednak, że w czasie szkolenie plan może ulec zmianie i nie jest to nic nadzwyczajnego. Taka sytuacja zdarza się bardzo często, szkolenie ma odpowiadać na potrzeby jego uczestników, wobec tego często zadają oni pytania i bloki tematyczne ulegają wydłużeniom.

Ostateczną, jednak bardzo ważną kwestią jest również wyżywienie na Twoim evencie. Możesz wybrać opcję budżetową – przerwę kawową, która rekomendowana jest dla krótkich szkoleń lub obiad czy też elegancką kolację. Tak naprawdę wybór należy do organizatora, który przed podjęciem decyzji, powinien dokładnie przeanalizować, co będzie najbardziej odpowiednie dla danej liczby uczestników, charakteru szkolenia i czasu jego trwania. Jeżeli wybór padnie na kolację czy obiad zachęcamy do zachowania również przerw kawowych. Coffee breaks to nie tylko czas na odpoczynek i relaks, ale również na nawiązanie relacji z ludźmi z branży tzw. networking.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com