Jak zaprojektować profesjonalny baner reklamowy i gdzie go wydrukować?

Istnieje kilka aspektów projektowania wspaniałych banerów, które bardzo często są pomijane, a są one kluczowe dla uzyskania efektywnej kampanii. Znaczenie mają tak niepozorne rzeczy jak właściwe wyeksponowanie logo czy dobór kolorów, a nawet czcionki. Specjaliści z jkbprint.pl podpowiedzą, jak zaprojektować profesjonalny baner reklamowy.

Stosuj jasne i kontrastujące kolory

Baner musi spełniać funkcję nie tylko reklamową, ale również informacyjną. Aby mógł się sprawdzić w tej roli, warto zadbać o to, żeby był czytelny. Osoby, które na niego spojrzą, powinny od razu być w stanie przeczytać cały tekst oraz zobaczyć najistotniejsze elementy. Warto pamiętać o tym, że baner reklamowy ma „działać” również wtedy, gdy warunki pogodowe i oświetleniowe nie są najlepsze, dlatego korzystanie z jasnych i kontrastowych kolorów daje pewność, że będzie on dobrze widoczny przez cały czas.

Wykorzystaj duży tekst

W główną zaletą banerów jest to, że mogą przyciągać uwagę potencjalnych klientów już z oddali – nie trzeba do nich podchodzić, by odczytać znajdujące się tam informacje. Z tego powodu trzeba upewnić się, że każda treść napisana zostanie dużą czcionką, dzięki czemu będzie mógł ją odszyfrować każdy, kto znajduje się w odległości większej niż kilka metrów.

Najczęściej można zobaczyć banery, w których to hasło reklamowe ogrywa najważniejszą rolę, a inne informacje zajmują znacznie mniej miejsca. Jeśli ktoś prowadzi samochód i nawet zainteresuje się taką reklamą, to nie odczyta, kto jest jej autorem i gdzie ma szukać konkretnego produktu. Warto więc zachować odpowiedni balans.

Wybierz grafikę wysokiej jakości

Ponieważ celem większości banerów jest przyciągnięcie uwagi (często z dużej odległości), to trzeba użyć odpowiednich środków, które będą mogły tego dokonać. Grafika lub obrazy działają właśnie w ten sposób, a dodatkowo pomagają w wzmocnieniu przekazu i mogą przekazać emocje bez wielu linijek tekstu.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby grafika zastosowana na banerze była wysokiej jakości. Z oddali bowiem nie będzie widać mankamentów, jednak już przechodnie zauważą każdą nieestetyczną skazę. Dodatkowo podczas drukowania banerów zawsze część jakości musi zostać utracona, więc wybór odpowiedniego obrazu jest kluczowy, aby otrzymać zjawiskową reklamę.

Gdzie drukować banery?

Jak wyżej wspomniano drukowanie banerów jest wymagającym procesem. Nie jest tak samo proste jak stworzenie ulotek, gdyż wymaga sięgania po inne narzędzia. Do drukowania banerów warto wybrać profesjonalną firmę, która ma do dyspozycji wiele formatów i materiałów, dzięki czemu będzie można je dobrać do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com