Jak wysłać przelew na telefon?

Mając dostęp do bankowości elektronicznej, możesz realizować szybkie przelewy online. Niezbędna jest do tego znajomość numeru konta bankowego odbiorcy, ale istnieje też alternatywne rozwiązanie. Jest nim przelew na numer telefonu, dzięki któremu maksymalnie uprościsz proces transferu pieniędzy. Zobacz, na czym polega ta usługa i jak z niej skorzystać!

Jak działa przelew błyskawiczny na numer telefonu?

Płatności mobilne to wygodne rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej osób. Dzięki niemu możesz ograniczyć konieczność korzystania z karty i gotówki, gdyż wystarczy Ci tylko urządzenie z dostępem do internetu. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcjonalności, należy zainstalować aplikację w telefonie. Obecnie każdy bank ma swoją aplikację mobilną, w której klienci mogą zarządzać finansami i zlecać szybkie przelewy online. Transakcje bezgotówkowe możesz wykonywać na różne sposoby, m.in. jako przelew na numer telefonu. Na czym to polega?

Usługa BLIK stanowi alternatywę dla tradycyjnych transferów pieniędzy, do których jest niezbędny 26-cyfrowy numer konta bankowego odbiorcy. Żeby zrealizować przelew błyskawiczny na telefon, wystarczy jedynie podać numer kontaktowy adresata powiązany wcześniej z rachunkiem bankowym. Pieniądze są natychmiast księgowane na koncie, niezależnie od sesji rozrachunkowych w poszczególnych bankach.  Aby jednak móc korzystać z przelewu na numer telefonu, trzeba spełnić kilka warunków i odpowiednio skonfigurować aplikację mobilną.

Kto może korzystać z przelewów natychmiastowych na telefon?

Zlecać i odbierać przelewy błyskawiczne mogą osoby, które zarejestrowały swój numer w bazie PSP, będącej operatorem systemu Blik. Warunkiem jest również przynależność banku do systemu Express Elixir, za który odpowiada KIR Warto przy tym mieć jednak świadomość, że nie wszystkie instytucje umożliwiają korzystanie z BLIKA lub usługa jest dostępna w ograniczonym zakresie.

Aby wykonywać przelewy na numer telefonu w pierwszej kolejności musisz skonfigurować swoje konto i uruchomić usługę w aplikacji bankowej. Żeby to zrobić, wystarczy w ustawieniach złożyć dyspozycję włączenia przelewów BLIK i powiązać swój numer telefonu z rachunkiem bankowym.

Jak zrealizować szybki przelew na telefon?

Wysłanie szybkiego przelewu jest bardzo proste, a cały proces odbywa się przez aplikację mobilną. Po zalogowaniu się na swoje konto musisz zaznaczyć opcję wysłania przelewu na telefon poprzez system BLIK. Następnie należy wypełnić krótki formularz, wpisując dane adresata, kwotę i numer telefonu odbiorcy oraz tytuł przelewu. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze zostaną wysłane i natychmiast zaksięgowane na koncie drugiej osoby.

W przypadku, gdy odbiorca nie powiązał swojego konta z systemem BLIK, otrzyma on informację SMS o oczekującej transakcji. W ciągu 7 dni musi zarejestrować numer telefonu w bazie PSP, w przeciwnym razie nie będzie mógł odebrać przelewu, a pieniądze zostaną automatycznie zwrócone na konto nadawcy.

Jednoosobowa firma budowlana – pomysł na biznes w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com