Jak wybrać okna zależnie od potrzeb?

Okna to nieodłączny element każdej nieruchomości. Ich zakup powinien być starannie przemyślany – tak, by wybrać te, które w pełni będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Czym kierować się podczas zakupów, na co zwracać uwagę i co ma dziś do zaoferowania rynek? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz zbiór najważniejszych informacji, które pomogą uniknąć pomyłek!

Zgodne z aktualnymi trendami wnętrzarskimi

Coraz częściej słyszy się dziś o nowoczesnych oknach. Z reguły cechuje je minimalistyczny wygląd, bardzo wąskie ramy w odcieniu szarości lub bieli, jasne szyby oraz duże rozmiary. Nierzadko mają wąski, prostokątny kształt i niewielkie klamki, które nie rzucają się w oczy. Równie dobrze mogą jednak imponować swoimi rozmiarami, gdyż znakiem rozpoznawczym współczesnej architektury są liczne przeszklenia. Jeżeli chodzi o nowoczesne okna w Gdańsku i w innych miastach, w sklepach znajdziemy także modele przesuwne, które czynią otwieranie i zamykanie niezwykle prostym. Wykorzystanie zaawansowanych technologii sprawia, że oprócz tego, że nienagannie się prezentują, te elementy wyposażenia wnętrz zachwycają także pod względem termoizolacji oraz wygłuszania hałasów.

Funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie zarazem, czyli okna idealne

Podstawową kwestią przy wyborze jest współczynnik przenikania ciepła, który mówi o tym, jak szczelne są dane okna. W przypadku osób, które lubią wysokie temperatury w swoim otoczeniu – im on niższy, tym lepiej, gdyż oznacza to, że do środka nie będzie dostawać się zbyt wiele chłodnego powietrza. Jeżeli nie jest to dla nas aż tak istotne, spokojnie można zaopatrzyć się w modele o wyższym współczynniku.

Kolejny aspekt, który należy rozważyć, to poziom zabezpieczeń chroniących przed włamaniem. Jeśli sądzimy, że nasze lokum jest na nie szczególnie narażone, zaopatrzmy się w okna z folią antywłamaniową oraz specjalnymi ryglami.

Z materiałów dostosowanych do potrzeb

Koniecznie sprawdźmy, z czego zostały wykonane interesujące nas produkty. Największą popularnością cieszą się następujące materiały:

  • drewno,
  • aluminium,
  • PCV.

Wszystkie różnią się od siebie – zarówno pod względem estetyki, jak i kosztów użytkowania oraz odporności na uszkodzenia i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Drewno to ponadczasowa klasyka, która nada nieruchomości gustownego charakteru, jednak wymaga malowania i dokonywania przeglądów, na co nie każdy ma czas i fundusze. Konsumenci, którzy cenią sobie rozwiązania, którym nie trzeba poświęcać zbyt dużej uwagi, preferują modele plastikowe i aluminiowe, podczas podejmowania decyzji kierując się przede wszystkim własną wygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com