Jak wybrać najlepszą pralkę?

Wizyta w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego może przyprawić o ból głowy. Sam wybór pralki spośród palety różnych modeli jest już wyczynem, ponieważ producenci zaskakują coraz bardziej rozbudowanymi funkcjami, inteligentnymi rozwiązaniami oraz proekologicznymi innowacji. Taka dawka różnych informacji może być trudna do zrozumienia i najczęściej klientów interesować będzie pojemność bębna, poziom zużycia wody czy też wymiary. Ten ostatni argument jest szczególnie istotny w małych łazienkach. Z drugiej strony popularnością cieszą się również pralki do zabudowy oraz te, które łączą również funkcję suszarki. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model?

  1. Popularne marki
  2. Wielkość bębna
  3. Ekologia i energooszczędność

Popularne marki

W ofercie https://maxelektro.pl/ znaleźć można szereg pralek znanych marek takich jak na przykład Zelmer, Whirlpool czy Amica oraz wielu innych. Kolejne serie zaskakują innowacjami, a producenci prześcigają się w modelach dopasowanych do oczekiwań klientów. To właśnie określenie tych potrzeb będzie najważniejszym argumentem przy wyborze konkretnej pralki. Poza tym dokładnie trzeba zaplanować, gdzie ona stanie, a także czy będzie na niej lub obok niej stać suszarka.

Wielkość bębna

Dla większości klientów najważniejszym aspektem przy wyborze pralki z oferty https://maxelektro.pl/agd/pralki/ jest wielkość wsadu. To element ściśle związany z tym, ile osób mieszka w jednym gospodarstwie, a tym samym jak dużo rzeczy na co dzień będzie się prało. Dostępne są modele o pojemności 2,5 kilograma, ale i takie, które mają bęben o pojemności 12 kilogramów. Najczęściej w gospodarstwach domowych w niewielkich mieszkaniach pojawiają się produkty z wsadem pięciokilogramowym. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ wówczas można wykorzystać potencjał pralki. Duże rodziny chętnie inwestują w produkty o pojemności 7 kilogramów. To najpopularniejsze modele dostępne na rynku.

Ekologia i energooszczędność

W większości gospodarstw domowych zwraca się również uwagę na zużycie prądu. Klasy energetyczne są określane na wszystkich artykułach gospodarstwa domowego i mają dość znaczny wpływ na wysokość rachunków. Istniej 7 klas energetycznych oznaczonych od litery A+++ do D. Ta ostatnia jest najmniejsza i urządzenia nią oznaczone zużywają najwięcej energii. Z drugiej strony wysoka klasa energetyczna to wyższa cena pralki, więc warto dokładnie przeanalizować, kiedy inwestycja się zwróci. Z ekonomicznego punktu widzenia ważny jest również pobór wody. Nowoczesna pralka będzie zużywała jej mniej, efektywnie działając. Ten parametr podawany jest w skali rocznej w oszacowaniu dla czteroosobowej rodziny przy 200 standardowych cyklach prania (bawełna 60°C).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com