Jak usunąć negatywne opinie z Google Maps, czyli jak przekuć naszych wrogów w klientów?

Co dla dobrze prosperującej firmy może oznaczać negatywna opinia w sieci? Jakie szanse na wybicie się na rynku ma nowa marka, której klienci nie chcą wybaczyć drobnego błędu i publicznie go wytykają? Dbałość o pozytywny wizerunek firmy w Internecie warto powierzyć specjalistom, ponieważ usunięcie niepochlebnej opinii może okazać się w wielu przypadkach niemożliwe. Jak w takim razie odrobić lekcję i zacząć pozyskiwanie jedynie dobrych ocen? Znaczną część pracy wykona za Ciebie aplikacja.

Negatywne opinie i ich wpływ na postrzeganie marki – usunąć czy uczyć się na błędach?

Wcale nie musisz świadczyć swoich usług online, żeby narazić swoją firmę na złe oceny i opinie pojawiające się w sieci – na portalach społecznościowych, forach internetowych, w wizytówce Google. Jeden mały błąd może przesądzić o pojawieniu się w Google Maps kilku negatywnych komentarzy, które skutecznie odstraszą innych klientów. Zanim skorzystamy z danej usługi czy kupimy dany produkt, chętnie sięgamy po zdanie innych i przed zakupem staramy się sprawdzić, jakie opinie wystawili producentowi czy usługodawcy inni użytkownicy. Swoją opinię najczęściej przedstawiają w Internecie odbiorcy, którzy nie otrzymali kompletnego zamówienia, kurier nie dostarczył paczki na czas lub jakość towaru znacznie różni się od tej obiecywanej przez dystrybutora. Krótko mówiąc, niezadowolony klient zawsze da o sobie znać. Co w takim przypadku?

Specjaliści, którzy stworzyli aplikację Rating Captain podkreślają, jak trudny, a najczęściej niemożliwy jest proces usuwania  z profilu Google Moja Firma prawdziwej niepochlebnej opinii. Jak usunąć opinie? Takie opinie można spróbować zgłosić, jednak aby Google usunęło komentarze muszą one naruszać regulamin, co dzieje się faktycznie w sytuacji, gdy pojawiają się w nich wulgaryzmy lub mowa nienawiści. W innych przypadkach szkoda marnować czasu, na ciągłe próby zgłaszania uwag zezłoszczonych klientów.

Jakie działania wdrożyć, aby poprawić wizerunek marki? 

Nie musisz głowić się nad tym, jak usunąć negatywne komentarze, pojawienie się nowych, korzystnych opinii o Twojej marce czy firmie zmniejszy szkodliwość nieprzychylnych, a dzięki aplikacji Rating Captain zminimalizujesz ryzyko pojawienia się kolejnych złych ocen.

Jak to działa? Twój klient jest pytany o to, czy jest zadowolony ze świadczonych przez Twoją firmę usług. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, zostaje zachęcony do wystawienia opinii na jednym z opiniotwórczych portali. Jeśli jednak coś w procesie zakupowym lub usługowym poszło nie tak, klient zostaje przekierowany do kontaktu z Tobą, gdzie dostajesz szansę na mediacje i zadośćuczynienie. Bezpośrednia rozmowa potrafi sprawić, że niezadowolony z usług klient da firmie drugą szansę zanim zdecyduje się naruszyć jej dobre imię. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, dzięki  Rating Captain i buduj pozytywny wizerunek swojej firmy nie tylko w Internecie. Zaufaj doświadczonym specjalistom, którzy każde zagrożenie potrafią przekuć w szansę.

Polecamy:
Czym charakteryzuje się wynajem krótkoterminowy auta i kiedy warto z niego skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com