Czym charakteryzuje się wynajem krótkoterminowy auta i kiedy warto z niego skorzystać?

serwis samochodowy

Jedną z największych zalet wynajmu samochodów jest możliwość dopasowania długości wypożyczenia do swoich potrzeb. W Flex Rent umowę można zawrzeć na dowolny czas (minimalna płatność dotyczy 24 godzin), ale jedną z popularniejszych opcji jest wynajem krótkoterminowy. Czym charakteryzuje się taka umowa? Na co zwrócić uwagę podczas jej zawierania? 

Kiedy warto skorzystać z wynajmu krótkoterminowego?

Wypożyczalnie samochodów, w tym również w Flex Rent, znajdują się na największych lotniskach w Polsce. Ma to swoje uzasadnienie – w zdecydowanej większości przypadków porty lotnicze znajdują się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od centrum głównego miasta danego województwa. Trudno wszak w takiej sytuacji polegać jedynie na komunikacji miejskiej czy drogich taksówkach. Wypożyczenie jest prostsze i wygodniejsze, a w porównaniu do taksówek zdecydowanie tańsze, zwłaszcza gdy mówimy o kilku czy kilkunastu celach podróży. Ponadto finansowo jest to znacznie korzystniejszy sposób na pozyskanie samochodu w porównaniu do kredytu czy leasingu.

Jakie okoliczności najlepiej pasują do wynajmu krótkoterminowego? Przede wszystkim podróż służbowa. Mobilność pracowników, mimo rozpowszechnienia komunikacji online, nadal nie traci na znaczeniu. Ma to szczególny wpływ w sytuacji, gdy chcemy zdobyć klienta lub dobić targu. Choć wideokonferencja pozwala zaoszczędzić czas i koszty podróży, to kontakt bezpośredni zawsze będzie korzystniejszy. Nierzadko zdecyduje o tym, czy dojdzie do współpracy, czy zakupu, ponieważ łatwiej jest nam odczytać komunikaty niewerbalne drugiej strony. Wynajem w takiej sytuacji będzie najkorzystniejszy, bo pozwoli elastycznie powiększyć flotę samochodów i skorzystać z pojazdu w obcym miejscu, bez konieczności wybierania taksówek czy transportu zbiorowego.

Przeczytaj więcej o wynajmie krótkoterminowym:

Czy wynajem krótkoterminowy samochodu to opłacalna opcja?

Wynajem krótkoterminowy a wakacje

Innym świetnym powodem do skorzystania z krótkoterminowego wypożyczenia jest wyjazd urlopowy. Dzięki temu zyskujesz nie tylko komfortowe auto na kilka czy kilkanaście dni, ale również nie musisz martwić się transport bagaży. Bez wątpienia zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu na każdym etapie podróży. Jeśli poza zwiedzaniem w mieście lubisz wycieczki do mniejszych miejscowości, to nic nie sprawdzi się lepiej, niż wynajętym samochód. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość wyboru samochodu i dopasowanie go do swoich potrzeb, np. liczby pasażerów czy liczby bagaży, które chcesz ze sobą zabrać. 

Ile kosztuje wynajem krótkoterminowy?

W Flex Rent o kosztach wypożyczenia dowiesz się już w trakcie wyszukiwania interesującego Cię pojazdu. Wystarczy, że wybierzesz model oraz dni, w których auto będzie Ci potrzebne. Ponadto możesz na tym etapie dobrać dodatkowe wyposażenie, np. fotelik dla dziecka czy GPS. W podstawowej wersji wynajem będzie kosztował kilkadziesiąt złotych za dobę. W wypadku aut luksusowych lub np. minivanów koszt ten może wynieść ponad 100 zł za dobę. Nie zmienia to faktu, że wynajem krótkoterminowy jest bardzo korzystny i umożliwia komfortową jazdę nowymi pojazdami za ułamek ich faktycznej wartości.

 

Polecamy:
Wyjątkowe koszulki dla zakochanych par na prezent – jak wybrać?
Microsoft Visio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com