Jak usprawnić działalność biura rachunkowego z Comarch ERP Optima?

Wyrastające jak grzyby po deszczu nowe przepisy podatkowe, wytyczne w zakresie rozliczeń oraz rządowe programy pomocowe dla firm – sprawiają, że przedsiębiorcy coraz częściej rozważają outsourcing księgowości. Przodują w tym nowe firmy, ale rosnące koszty utrzymania etatu specjalisty od rozliczeń finansowych, skłaniają również pozostałe podmioty do zlecania księgowości na zewnątrz – głównie do biur rachunkowych.

Sukcesywnie powiększająca się liczba klientów o zróżnicowanej specyfice prowadzonego biznesu, wymaga zaangażowania przez właściciela biura rachunkowego dużej grupy wszechstronnie wykwalifikowanych operatorów. Zatrudnienie doświadczonych księgowych bywa ekonomicznie nieopłacalne dla biura rachunkowego – ze względu na wysokie wymagania fachowców w zakresie wynagrodzenia.

Rozwiązaniem jest powierzenie operatorom obsługi rachunkowej kilku firm i wsparcie ich pracy innowacyjnym systemem ERP. (U)znanym i cenionym programem, który od wielu lat pomaga w usprawnianiu działalności biur rachunkowych, kancelarii podatkowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw – jest Comarch ERP Optima. Jedną z firm, która od lat z powodzeniem zajmuje się wdrożeniami Optimy oraz oferuje pełne wsparcie posprzedażowe – jest eITC.online.

Czemu outsourcing księgowości jest taki popularny?

Outsourcing księgowości to coraz powszechniejsza tendencja w biznesie. Powierzenie obsługi księgowej wyspecjalizowanemu podmiotowi to oszczędności czasu i pieniędzy – a to przekłada się na możliwość skoncentrowania się na rozwijaniu przedsiębiorstwa. Stale rosnące koszty utrzymania pracownika etatowego, płatne urlopy i ryzyko dłuższej nieobecności spowodowanej chorobą – skłania szefów firm do pragmatycznych rozwiązań, jak właśnie outsourcing księgowości. Dodatkowo często zmieniające się przepisy fiskalne, wymagania w zakresie różnych rozliczeń oraz towarzyszące temu sankcje za niedopełnienie obowiązków – to kolejne argumenty przemawiające za zleceniem obsługi księgowej na zewnątrz.

Aby korzystać z rządowego wsparcia, mającego na celu neutralizację negatywnych skutków epidemii koronawirusa dla gospodarki i biznesu, konieczne jest sporządzanie czasochłonnych raportów, analiz oraz sprawozdań finansowych. Kompleksowa obsługa profesjonalnego biura rachunkowego to gwarancja prowadzenia ksiąg i dokumentów finansowych w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, a także szansa na optymalizację podatkową i poprawę efektywności ekonomicznej firmy.

Jakie wyzwania czekają biura rachunkowe?

Olbrzymi pakiet rozliczeń podatkowych i płacowych oraz dodatkowe obowiązki związane z kompletowaniem dokumentów, sprawozdań czy raportów pod wnioski o środki z „Tarczy Antykryzysowej” – to obecnie rzeczywistość biur rachunkowych.
Rzadko kiedy biuro rachunkowe obsługuje firmy o zbliżonej specyfice. Klientami biur rachunkowych czy kancelarii podatkowych są bowiem zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy usługowe, podmioty kooperujące na rynku międzynarodowym oraz stowarzyszenia i fundacje korzystające z niektórych zwolnień podatkowych.
Profesjonalne biura rachunkowe muszą więc korzystać z doświadczenia wszechstronnych operatorów oraz wspierać swoją działalność specjalistycznym oprogramowaniem księgowym.

Dlaczego Comarch ERP Optima to najlepszy program księgowy na rynku dla biur rachunkowych?

W ramach oprogramowania Comarch ERP Optima dostępny jest specjalistyczny moduł „Biuro Rachunkowe”, którego zadaniem jest wsparcie pracy i uproszczenie procedur podmiotów świadczących usługi księgowe dla licznego grona kontrahentów. –Też użyteczny moduł jest w pełni kompatybilny i zsynchronizowany z Optimą i umożliwia wykonywanie pracy na rzecz różnych klientów podczas jednego logowania do systemu księgowego. Nie spotkałem jeszcze lepszego rozwiązania dla biur rachunkowych, gdzie realizuje się określone operacje seryjnie – zachwala funkcjonalność modułu „Biuro Rachunkowe” – Tomasz Rejmer, szef eITC.online, firmy IT zajmującej się m.in. wdrożeniami systemu Comarch ERP Optima.

– Optima to dla firm doskonały oręż do zmagań z bieżącymi wyzwaniami w obszarze księgowym i szczególnie przydatne narzędzie dla biur rachunkowych. Pozwala np. na jednoczesne obliczanie, wydruki i eksportowanie deklaracji, sprawdzanie etapów dostarczania i księgowania dokumentów dla różnych klientów czy integrację modułów „Biuro Rachunkowe” z „Obieg Dokumentów”. Comarch ERP Optima wyposażone jest również w narzędzie pozwalające właścicielowi na monitorowanie i kontrolę efektywności pracy poszczególnych operatorów. Oprócz wniosków płynących z oceny produktywności danego pracownika można dzięki raportom zidentyfikować obszary i klientów generujących ponadprzeciętne koszty obsługi. To sygnał do wdrożenia zmian naprawczych bądź podstawa do renegocjowania warunków umowy na obsługę księgową z danym kontrahentem – kontynuuje T. Rejmer z eITC.online.

Warto zaznaczyć, że Optima to nie tylko wysokiej klasy program księgowy, ale także gwarancja dbałości ze strony Comarch-u w zakresie aktualizacji – zarówno tych związanych ze zmieniającymi się przepisami, jak i mających na celu poprawę funkcjonalności systemu. Sieć sprawdzonych i certyfikowanych partnerów współpracujących z firmą Comarch jak np. eITC.online – to dla klientów komfort szybkich oraz sprawnych wdrożeń oprogramowania, a także kompleksowej obsługi posprzedażowej.

Polecamy:
Zalety systemu ERP dla biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com