Jak kupić odpowiednią nalewarkę? Poradnik dla początkujących.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie efektywności systemu opakowań ciekłych jest zastosowanie maszyny do napełniania, potocznie znanej jako nalewarka. W porównaniu z słojami do napełniania ręcznego, butelek i innych pojemników, użycie sprzętu do napełniania staje się bardziej:

  • spójne,
  • niezawodne,
  • wydajne.

Ale w przypadku firm rozpoczynających działalność i małych firm, które nigdy nie korzystały z tego sprzętu zwykle pojawia się dylemat: skąd wiedzieć, czego potrzebujesz, na co zwrócić uwagę i jakie pytania zadać producentowi? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi, które pomogą Ci rozpocząć właściwą drogę!

1. Jaka jest wydajność urządzenia (lub ilość butelek na minutę)?

Większość osób, w tym nowi pakowacze, zadaje to pytanie od początku. Oczywiście, maszyna będzie musiała wyprodukować wystarczającą ilość produktu, aby zaspokoić zapotrzebowanie w efektywny sposób. Częściej wydajność nalewarki będzie omawiana w kategoriach butelek na minutę, a liczba będzie określana na podstawie wielkości pojemnika, produktu napełnionego, poziomu automatyzacji i wielu innych czynników. Na przykład, jeśli maszyna może wypełnić 50 butelek na minutę (3000 na godzinę, 24 000 w ciągu ośmiu godzin dziennie), pakujący może zaplanować dzień produkcji, tydzień, miesiąc lub rok wokół tej liczby. To bardzo proste pytanie zapewnia, że ​​maszyna może obsłużyć niezbędną produkcję teraz i w przyszłości (więcej informacji na temat znajdziesz na https://www.kert.pl/nalewarki/ ).

2. Jak działa maszyna?

Wielu pakujących chce się dowiedzieć, jak działają nalewarki, aby zmniejszyć koszty pracy, a także zwiększyć wydajność procesu produkcyjnego. Przy różnych poziomach działania pojawiają się różne wymagania dotyczące pracy. Maszyny do napełniania w stylu półautomatów oznaczają, że co najmniej jeden operator będzie musiał załadować, aktywować i rozładować butelki z urządzenia. Używanie siły roboczej stawia również niepewność w opisanym powyżej wyjściu maszyny, ponieważ maszyna może działać tak szybko, jak operator. Zapoznaj się z poziomem automatyzacji dla maszyn, które omawiasz z producentem maszyny do nalewania.

3. Czy urządzenie ma wpływ na mój produkt?

Dopasowanie maszyny napełniającej do pakowanego produktu jest koniecznością i nie oznacza to po prostu, że materiał budowlany działa przy uruchomionym produkcie. Ogólnie mówiąc, do budowy maszyny do napełniania będzie używana stal nierdzewna, ale niektóre produkty po prostu nie działają dobrze w towarzystwie stali nierdzewnej. W przypadku kwasów, wybielaczy i innych żrących produktów często stosuje się materiały HDPE. Ale nawet jeśli Twój produkt nie jest agresywny, ważne jest, aby podzielić się jego charakterystyką z producentem. Pozwoli Ci to upewnić się, że pompa nie będzie mieszać produktu i powodować zmiany lepkości, które mogą prowadzić do niespójności wyników. Upewnij się, że komponenty będą działać w wysokiej temperaturze – jeśli to konieczne. Innymi słowy, poinformuj producenta wypełniacza o cechach twojego produktu i zapytaj o wszelkie możliwe problemy, jakie może wykazywać w związku z nabywaną maszyną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com