Jak inwestować w nieruchomości (nie kupując ich)?

Ceny mieszkań wzrosły średnio o ponad 10 procent – w Warszawie również. Mając to na uwadze, możesz się zastanawiać, czy powinieneś rzucić się w wir dobrych wieści i zainwestować w nieruchomości – czy też jest już za późno. Możesz również zastanawiać się, czy powinieneś inwestować w nieruchomości w tradycyjnym sensie – jak w przypadku zostania ich gospodarzem. A może istnieją jakieś alternatywy?

Oto dobra wiadomość. Nie tylko to, że teraz naprawdę jest dobry moment na inwestowanie w nieruchomości, ponieważ prawdopodobny jest dalszy rozwój, ale jest też więcej możliwości niż kiedykolwiek jeśli ktoś chce inwestować w budownictwo mieszkaniowe bez samodzielnego zajmowania się lokatorami lub innymi drobiazgami tej pracy.

Oto niektóre z najlepszych opcji w tej chwili

#1 Inwestuj w nieruchomości na giełdzie

Fundusz giełdowy to zbiór akcji lub obligacji w jednym miejscu. Fundusze te są podobne do funduszy indeksowych i funduszy inwestycyjnych, ponieważ mają tak samo szeroką dywersyfikację i niskie koszty w stosunku do wszystkich.

Jeśli szukasz miejsca do inwestowania w nieruchomości, ale chcesz również zdywersyfikować, inwestowanie w nieruchomości – to może być mądrym posunięciem. Istnieje wiele opcji, więc upewnij się, że wykonałeś porządny research na ten temat i rozważasz możliwości.

# 2: Inwestuj w fundusze inwestycyjne nieruchomości

Podobnie jak można inwestować w nieruchomości na giełdzie, można również inwestować w fundusze nieruchomości takich jak nowe mieszkania Warszawa . Czemu? Ponieważ niskie koszty i osiągnięcia pozwalają nam mieć w takich przypadkach pewność co do przyszłych zysków. Oprócz niskich kosztów ta strategia jest wspierana przez dziesięciolecia badań akademickich na rynku nieruchomości, zapewniając szeroką dywersyfikację wśród nieruchomości i niskie opłaty – to po prostu gra warta świeczki.

# 3: Inwestuj w firmę skoncentrowaną na nieruchomościach

Istnieje wiele firm, które posiadają nieruchomości i zarządzają nimi, nie działając jako klasyczny właściciel czy deweloper. Różnica polega na tym, że będziesz musiał trochę się rozeznać, aby ich znaleźć i mogą płacić niższą dywidendę.

Firmy, które koncentrują się na nieruchomościach, mogą na przykład obejmować hotele, operatorów ośrodków wypoczynkowych, firmy zajmujące się harmonogramami opłat oraz deweloperów nieruchomości komercyjnych. Upewnij się, że dokonałeś należytej staranności przed zakupem akcji w poszczególnych firmach, wtedy ta opcja może być dobra, jeśli chcesz poddać się konkretnemu rodzajowi inwestycji w nieruchomości i mieć czas na zbadanie danych historycznych, historii firmy i innych szczegółów – to jeszcze lepiej dla ciebie.

# 4: Zainwestuj w budowę domu

Jeśli spojrzysz na wzrost rynku nieruchomości w ciągu ostatniego dziesięciolecia lub dłużej, łatwo zauważyć, że znaczna jego część jest wynikiem ograniczonych zasobów mieszkaniowych. Z tego powodu wiele osób przewiduje, że budowa nowych domów będzie nadal rosła w ciągu następnych kilku dekad lub dłużej.

W tym sensie łatwo zrozumieć, dlaczego inwestowanie w branżę budowlaną również może być inteligentnym posunięciem.

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com