Jedna z najważniejszych kwestii w eCommerce: prawidłowe pakowanie wysyłek

Internetowa transakcja handlowa jest zakończona tylko wtedy, gdy przesyłka dotrze bezpiecznie do drzwi klienta. Żadna staranność co do projektu strony internetowej, kreatywnego marketingu i przyjaznego personelu nie będzie miała znaczenia dla klienta, jeśli zamówienie tego klienta okaże się po odebraniu przesyłki zepsute.

Sposób, w jaki sprzedawcy internetowi pakują zamówienia, wpłynie na jakość zakupów klientów. Poświęcenie czasu i zainwestowanie pieniędzy, aby prawidłowo spakować zamówienie przed przekazaniem go przewoźnikowi, może pomóc firmie zaoszczędzić pieniądze (w formie zwrotów i zwrotów) i zachęcić lojalnych klientów do tego, by wracali na zakupy.

Pomyśl o swoich produktach

Z reguły Twoja paczka – torba lub pudełko, które wysyłasz do klienta – powinna przetrwać upadek.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś labirynt przenośników taśmowych i armię ludzi obsługujących paczki w dowolnym zakładzie sortującym przewoźnika, możesz zrozumieć, w jaki sposób przypadkowe paczki będą manipulowane. Produkty, które sprzedajesz, określają, jak dokładnie musisz je spakować, aby przejść ten test. Na przykład, jeśli Twój sklep internetowy sprzedaje koszulki, możesz całkiem bezpiecznie spakować zamówienia w trwałych plastikowych workach bez wypełniacza lub wyściółki. Ale jeśli sprzedajesz szklane figurki, będziesz potrzebować znacznie większej amortyzacji.

Wybierz materiały mądrze

Tak zwane worki z tworzywa sztucznego, które są trwałe, wodoodporne i jest mało prawdopodobne, aby je rozdarły, działają dobrze jeśli chodzi o miękkie towary, które nie są kruche. Ubrania są przykładem towarów, które mogą być bezpiecznie wysyłane w foliowych torbach, lub możesz podobnie wysyłać:

  • wypchane zwierzęta,

  • poduszki,

  • podobne przedmioty w tych torbach.

W prawie wszystkich innych przypadkach używaj podwójnego, kartonowego pudła z tektury falistej. Pudła z tektury falistej są zarówno mocne, jak i lekkie, co sprawia, że ​​są dobrym wyborem do realizacji zamówień e-commerce.

Wraz ze wzrostem masy lub rozmiaru paczki, należy również podać ocenę wytrzymałości i zmiażdżenia pudełka.

Następnie dodaj wypełniacz do dwuściennego kartonowego pudła z tektury falistej. Poduszka powietrzna, która jest w zasadzie jakąś formą plastikowej torby wypełnionej powietrzem (kieszenie powietrzne), jest jednym z najlepszych wyborów. Sprzedawcy internetowi mogą również używać piankowego wypełniacza, a nawet grudek papieru, aby wypełnić puste przestrzenie w pudełku i upewnić się, że jego zawartość nie zostanie naruszona.

Wreszcie, nie skąp na taśmie. Użyj taśmy o szerokości co najmniej dwóch centymetrów.\ Jeśli produkty, które sprzedajesz, są podatne na zalanie wodą, możesz również potrzebować zamykanych plastikowych torebek do owinięcia przedmiotów przed umieszczeniem ich w pudełku.

Pakowanie jednostkowe

W przypadku wielu sklepów internetowych wystarczy po prostu umieścić produkty w jednej, dobrej jakości tekturze falistej otoczonej wypełniaczem. W rzeczywistości pakowanie jednostkowe jest najczęstszym podejściem do pakowania delikatnych zamówień e-commerce.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj: http://www.kedarpak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com