Jak dobrze wybrać biuro coworkingowe dla siebie?

Jeszcze do niedawna było tak, że niektórzy przedsiębiorcy przestawali rozwijać swój biznes w momencie, gdy konieczne okazywało się wynajęcie bądź wykupienie własnego biura. Tymże biznesmenom dobrze się powodziło między innymi dlatego, że mają niewielką firmę i stojąc co miesiąc przed koniecznością płacenia wysokiego czynszu. Nierzadko, zakładali biuro w swoim domu, a jak wszyscy dobrze wiedzą – to nie jest najlepszy sposób, aby wydobyć to, co najlepsze ze swoich pracowników…. Rozwiązanie?

Coworking!

Środowisko coworkingowe na zawsze zmieniło sposób, w jaki startup i lokalni przedsiębiorcy definiują możliwości posiadania biura. Po ogromnym sukcesie za granicą, w Polsce również mniejsze firmy i liderzy branży zaczęli eksperymentować z tą techniką. Jednak, aby czerpać wszystko co najlepsze z biura o tej konfiguracji konieczne dla każdego przedsiębiorczego człowieka jest również, aby wybrać odpowiedni rodzaj przestrzeni w oparciu o własne wymagania.

Chcesz wiedzieć na co zwrócić uwagę w szczególny sposób? Następujące kwestie powinny wpłynąć na Twoją decyzję o wynajmie biura coworkingowego.

Aspekt #1 Opłacalność

Jednym z głównych powodów wyboru przestrzeni coworkingowej jest efektywność kosztowa – o czym można doskonale przekonać się zapoznając się z atrakcyjną ofertą citydesk.pl . Typowe jest to, że to rozwiązanie musi być o wiele bardziej opłacalne niż konwencjonalne biura – jeśli jest inaczej założenia mijają się z celem. Zatem sprawdź oferty coworkingowe dostępne na obszarze interesującego Cię regionu i wybierz takie biuro, które idealnie pasuje do Twojego budżetu. Mamy dobrą wiadomość: wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju wynajmu powierzchni biurowej, w wielu lokalizacjach jest dużo więcej atrakcyjnych ofert.

Aspekt #2 Osobiste preferencje

Nie ma lepszego sposobu na to, by przekonać się czy dane biuro jest dla Ciebie, aniżeli osobiste odwiedziny tego miejsca. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyś jako potencjalny klient wszedł do branego pod uwagę budynku i sprawdził, czy dobrze się tam czujesz oraz czy wyposażenie odpowiada Twojemu gustowi.

Ponadto sprawdź, czy miejsce:

  • wydaje się wystarczająco wygodne dla Twoich obecnych/przyszłych pracowników
  • będzie prezentować się profesjonalnie, jeśli zamierzasz tam zapraszać również klientów

Poza takim generalnym odczuciem, koniecznie też sprawdź wszelkie dostępne w cenie (jak i poza nią) udogodnienia. Dla przykładu chodzi o miejsca takie jak zaplecze kuchenne, toaleta i co najważniejsze: sala konferencyjna. Sala konferencyjna to miejsce, w którym można zbudować dobry zespół. Jest również używana do spotkań z klientami i potencjalnymi klientami. Dowiedz się, czy podpisując umowę z daną firmą będziesz miał do dyspozycji tego rodzaju udogodnienia.

Aspekt #3 Internet!

Nie zapomnij o tym! Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę programistyczną, czy coś z całkowicie innej branży – będziesz potrzebował Internetu dla pełnego wykorzystania potencjału swojej działalności. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, czy biuro coworkingowe zapewnia niezawodne połączenie z Internetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com