Inwestuj z Casparem w Europie i na świecie

Każde Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych dysponuje wieloma funduszami, z których możemy skorzystać, by pomnożyć swoje środki. Pytanie tylko, który z funduszy wybrać? I jak dokonać tego wyboru?

Jak inwestować? Co wybrać?

Przede wszystkim – myślmy racjonalnie. W inwestowaniu nie możemy posługiwać się emocjami. Są one bardzo złym doradcą, jeśli chodzi o pieniądze, a zwłaszcza inwestycje. Swojego wkładu i zainwestowanych środków musimy być pewni. Nie możemy zmieniać zdania po każdym spadku lub wzroście cen akcji. Musimy patrzeć na sprawę bardziej długofalowo. Jak się tego nauczyć?

Jaki mamy cel?

Przede wszystkim zadajmy sobie bardzo ważne pytanie: po co inwestujemy? Co jest naszym celem? Co chcemy osiągnąć? Czy zbieramy pieniądze na nowy samochód, który chcemy kupić w przyszłym roku? A może nowy dom, którego zakup planujemy za dziesięć lat? A może chodzi o rodzinną wycieczkę dookoła świata? Decyzja należy do nas, ale pamiętajmy, że przed rozmową z TFI musimy wiedzieć, po co chcemy inwestować. Oraz ile ta inwestycja ma trwać.

Przykłady

Jeśli nie będziemy wiedzieć, po co inwestujemy, nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniej strategii do realizacji naszego celu. Dla przykładu: Caspar Akcji Europejskich to fundusz przygotowany dla osób posiadających co najmniej trzyletni horyzont inwestycyjny. Wspomniany fundusz to również wysokie ryzyko inwestycyjne, charakterystyczne dla akcji, który wiąże się z możliwością utraty części kapitału. To ryzyko jest również powiązane z możliwością wysokich zysków. Fundusz, co istotne, inwestuje w Europie, przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej, ale sporą część kapitału zainwestował również w Stanach Zjednoczonych. I to głównie dzięki tej decyzji Caspar Akcji Europejskich wyróżnia się tak dobrymi wynikami.

Dla kogo?

Caspar Akcji Europejskich to subfundusz akcyjny, otwarty, regionalny oraz realizujący politykę inwestycyjną poprzez lokowanie aktywów głównie w akcje, w określonym, wymienionym powyżej, obszarze geograficznym. Subfundusz lokuje minimum połowę aktywów w instrumenty akcyjne.

Jest odpowiedni dla mnie?

Czy taki fundusz będzie dla nas odpowiedni? Możemy sobie odpowiedzieć na to pytanie tylko poprzez określenie naszego celu i horyzontu inwestycyjnego – czyli okresu, w którym chcemy zrealizować swoją inwestycję.

Jeśli nasza odpowiedź jest twierdząca, możemy umówić się na spotkanie z ekspertem TFI, który z pewnością podpowie jak dokonać wyboru i który subfundusz z puli produktów o nazwie “fundusze inwestycyjne” jest dla nas najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com