Pożyczki dla firm, czyli rozwiązanie problemu braku kapitału na start

Rozwój własnego biznesu to marzenie niejednej osoby pretendującej do roli przedsiębiorcy. Osoby prowadzące własną firmę obarczone są dużą odpowiedzialnością, ryzykiem i bezustannymi wyzwaniami związanym z płynnością finansową. Satysfakcja sukcesu jest jednak bezcenna. Rozwiązaniem problemu braku kapitału na start bądź potrzeby zachowania płynności finansowej są pożyczki dla firm.

Według raportu Banku Światowego, 71% Polaków wyraża pozytywny stosunek do zakładania własnej firmy. Nie oznacza to jednak, że niczego się nie boimy. Jak wykazał raport, obawiamy się wydatków związanych z ZUSem, rozliczeniami z Urzędem Skarbowym oraz możliwością kontroli.

Pożyczki dla firm – co warto wiedzieć?

Pieniądze na start własnej działalności gospodarczej są możliwe do uzyskania, dzięki dotacji, kredytowi w banku lub pożyczce w firmie pozabankowej. O ile uzyskanie dotacji oraz kredyt to skomplikowane procedury pełne czasochłonnych formalności, to pożyczka dla firm to szybkie wsparcie finansowe.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że ze względu na większe ryzyko jakie stwarza taki potencjalny pożyczkobiorca jest droższa niż inne pożyczki. Natomiast, jeśli przyszły przedsiębiorca posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci, np. Nieruchomości pod zastaw, wtedy może liczyć na lepsze warunki, np. obniżone oprocentowanie. O tym, kto i w jaki sposób może ubiegać się o pożyczkę przeczytasz w artykule “pożyczki dla firm na pozyczkowy-portal.pl“.

Pożyczka online

Banki nie są chętne do pożyczania pieniędzy młodym przedsiębiorcom. Pożyczka na strat własnej działalności może zostać przyznana bez większego wysiłku, bez wychodzenia z domu, dzięki współpracy z firmą pozabankową. Błyskawiczna decyzja, minimum formalności, szybki przelew pieniędzy na konto, to tylko niektóre z zalet korzystania z ofert firm pozabankowych. Ponadto nie każdy przedsiębiorca wie, że istnieje możliwość wpisania pożyczki w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Najkorzystniejsze oferty warto sprawdzić i porównać na portalu polecampozyczke.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com