Gotowe spółki – kto i kiedy powinien je nabyć?

Gotowe spółki są dzisiaj oferowane przez wiele renomowanych kancelarii prawnych. Nabywając je, można wiele zyskać.

Samodzielne założenie spółki bywa trudne i niewielu przyszłych przedsiębiorców jest w stanie to zrobić samodzielnie. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie gotowej spółki. Takie podmioty są zarejestrowane zgodnie z prawem, nie mają więc wad prawnych, pozytywnie przechodzą też wszystkie kontrole.

Co wyróżnia gotowe spółki z.o.o.?

Na wstępie warto wskazać, że spółki z.o.o. to w ogóle bardzo dobra forma prawna do prowadzenia działalności gospodarczej. Wynika to z kilku cech tych spółek, mianowicie:

  • wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za jej długi z własnego majątku,
  • łatwość uzyskania dofinansowania, dotacji do działalności dla tzw. pierwszej spółki, podmiotu, który przez 12 ostatnich miesięcy nie prowadził działalności gospodarczej,
  • stosunkowo ograniczony koszt miesięczny prowadzenia takiej działalności.

Obecnie gotowe spółki z.o.o. zainteresowani mogą nabyć, a więc nie muszą samodzielnie realizować pełnego procesu ich rejestracji. Gotowe spółki to podmioty już założone, zarejestrowane, w ramach których nie była wcześniej prowadzona działalność gospodarcza. Tej postaci spółki mają więc czystą historię w bazach kredytowych, rejestrach dłużników czy w działalności na forum danej branży. To w uproszczeniu podmioty gospodarcze, który przykładowo zakładająca je kancelaria, zarejestrowała, a potem skierowała do sprzedaży. Działalność takich spółek w praktyce rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy przedsiębiorca je zakupi i rozpocznie faktyczne wykonywanie czynności gospodarczych.

Gotowe spółki z.o.o. – dla kogo są dobrym rozwiązaniem?

Takie spółki powinni nabywać przyszli przedsiębiorcy, którzy nie chcą tracić przynajmniej kilku tygodni na założenie własnej działalności gospodarczej.  Wydając więc raz środki finansowe, a obejmują na własność już spółkę zarejestrowaną, w przypadku której sfinalizowano wszystkie czynności założycielskie. Takie gotowe spółki z.o.o. stanowią rozwiązanie idealne dla:

  • każdego, kto szybko chce rozpocząć własną działalność w formie spółki z.o.o.,
  • osób, które nie mają czasu na to, by samodzielnie zakładać i rejestrować przyszłą działalność gospodarczą,
  • inwestorów, którym zależy na prowadzeniu działalności gospodarczej zarejestrowanej zgodnie z prawem, bez wad prawnych,
  • ludzi, którzy oczekują objęcia w posiadanie spółki o dobrej sytuacji prawnej, gdzie profesjonalni prawnicy odpowiadali za jej organizację, sformułowanie dla niej regulaminów działalności itp.

Dowiedz się więcej: Co można zyskać, nabywając gotowe spółki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com