Gospodarowanie odpadami nie tylko w firmie – co trzeba wiedzieć?

Od dłuższego czasu państwo bardzo dokładnie przygląda się ochronie środowiska. Pod lupę brane są poczynania przeciętnych obywateli, w tym prawidłowa segregacja odpadów, jak i działania przedsiębiorstw. Zmieniają się zapisy w tej kwestii, bo to właśnie na firmach spoczywa największy obowiązek właściwego postępowania z opadami. Stosując się do najnowszych norm, przestrzegając przepisów i zasad gospodarowania odpadami, zarówno każdy mieszkaniec, jak i firma, są w stanie przyczynić się do ochrony zagrożonego środowiska.

Hierarchia sposobów postępowania z odpadami

Wedle ustawy hierarchia sposobów postępowania z odpadami, obejmuje w pierwszej kolejności zapobieganie ich powstawaniu. Następnie przygotowanie do ponownego użycia. O jeden stopień wyżej w hierarchii jest recykling, dalej inne procesy odzysku, a dopiero na samym końcu unieszkodliwienie. Jest to nowa hierarchia postępowania z odpadami.

Transport odpadów dla firm, które ze względu na prowadzoną działalność nie mogą uniknąć ich wytwarzania, na przykład w produkcji żywności, to dokładnie opracowane procedury zarządzania nimi. Obowiązują ich ścisłe przepisy, których muszą przestrzegać. Na co dzień jednak, dla przeciętnej osoby, wywóz śmieci powoduje powstawanie wielu wątpliwości. O ile kwestie segregowania odpadów, dostępność specjalnych kontenerów, są już powszechnie znane, o tyle część z produktów, urządzeń, towarów rodzi problem, gdzie je wyrzucać, w jaki sposób składować.

Transport odpadów powierzony specjalistycznej firmie

Do kontenerów ustawionych w altanach śmietnikowych nie można wrzucać wielu rzeczy. Nie wolno umieszczać w nich chociażby sprzętu elektronicznego, odpadów pozostałych po remoncie czy budowie domu. Tę kwestię rozwiązuje jednak firma Bielmet, która zajmuje się zarówno skupem, transportem, jak i przetwórstwem surowców wtórnych. Oferta, z którą można się zapoznać na stronie www.bielmet.pl, skierowana jest do firm, ale i klientów indywidualnych. Przedsiębiorstwo działające na rynku od 2003 roku, posiada niezbędne zezwolenia. Dzięki tak stworzonej ofercie, segregacja i transport odpadów, przestają budzić jakiekolwiek wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com