Chcesz zostać stylistką? Podpowiadamy na jakie szkolenia warto się wybrać

Zawód stylisty jest stosunkowo nowy na polskim rynku usług, jednak z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Profesjonalny stylista ma wiele możliwości zawodowych. Może pracować przy sesjach zdjęciowych, zajmować się aranżacją wystaw sklepowych organizować pokazy mody, zostać projektantem lub zajmować się doradzaniem indywidualnym klientom w kwestiach ubioru oraz wizerunku.

Aby być dobrym stylistą, nie wystarczą jedynie chęci i zapisanie się na kurs, który można znaleźć w różnych środkach szkoleniowych. Dobry stylista musi mieć wrodzone wyczucie dobrego smaku, stylu, umiejętność spojrzenia na człowieka całościowo i dopasowania odpowiedniego ubioru czy dodatków. Profesjonalny stylista musi znać zarówno modową klasykę jak i doskonale poruszać się po wszystkich współczesnych, nowoczesnych trendach. Musi wiedzieć, co jest na topie i jak spośród setek różnych propozycji wybrać te, które doskonale sprawdzą się akurat w przypadku jego klienta. Dużym atutem stylisty będzie też opanowanie i cierpliwość. Zdarza się bowiem, że klienci sami nie wiedzą, czego chcą i nie podobają im się żadne stylizacje. Wtedy potrzeba sporo czasu, by znaleźć dla nich coś, co spełni oczekiwania.

Jak zostać stylistą?

Zawód stylisty można porównać nieco do innych zawodów artystycznych. Ważna jest kreatywność, pomysłowość, otwartość na nowe rozwiązania. Styliści mogą szkolić się zarówno na kilku kierunkach na uczelniach wyższych, jak również mogą korzystać z oferty szkoleń i kursów w rożnych ośrodkach szkoleniowych. Poza szkoleniami z zakresu ubioru z pewnością przydadzą im się również szkolenia kosmetyczne. Dzięki temu będą potrafili nie tylko dopasować ubiór do potrzeb konkretnej osoby, ale również makijaż, uczesanie czy dodatki. Połączenie umiejętności stylisty z wizażem otwiera też o wiele więcej możliwości zawodowych. Warto więc korzystać z rożnych, atrakcyjnych szkleń, które obracają się w tematyce urody, wizerunku, mody czy techniki szycia ubrań. Im więcej ukończonych szkoleń i posiadanych certyfikatów, tym większe szanse, że stylista będzie cieszył się sporą popularnością wśród klientów.

Uważnie wybieraj szkolenia

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe lub też chcesz całkowicie odmienić swój zawód, warto szukać sprawdzonych, profesjonalnych szkoleń, które cieszą się dobrą opinią w szczególności wśród byłych kursantów. Szkolenia z zakresu mody i urody są najczęściej płatne i często kosztują naprawdę sporo, warto więc bardzo uważnie wybierać ośrodek szkoleniowy. Dobre kursy i szklenia uczą przede wszystkim umiejętności praktycznych, mają wykwalifikowaną kadrę i świetne zaplecze. Słabe kursy mają natomiast jedynie dobra reklamę, bo nie są w stanie przyciągnąć ani jakością nauczania, ani doświadczoną kadrą. Nie warto więc wybierać pierwszych lepszych kursów ani tych, które wydają się najtańsze. Najczęściej tanie usługi wiążą się bowiem z ich nienajlepszą jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com