Gdzie zamieścić darmowe ogłoszenia o pracę? Sprawdzone pomysły dla pracodawców

Szukasz wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą przyczynić się do rozwoju firmy? A może potrzebujesz jedynie kilku młodych osób do dorywczej pracy na kilka godzin dziennie? Sprawdź, gdzie możesz wystawić ogłoszenie o pracę, które będzie bezpłatne.

Lokalne serwisy ogłoszeniowe

Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na znalezienie pracowników jest zamieszczenie swojej oferty na bezpłatnych serwisach ogłoszeniowych, takich jak Sprzedajemy.pl (www.sprzedajemy.pl/praca), Olx.pl, Gumtree.pl czy Gratka.pl.

Plusem tego rozwiązania jest to, że wielu użytkowników korzysta z lokalnych serwisów i często sprawdzanie ofert ze swojego miasta jest pierwszym krokiem, gdy zaczynają szukać pracy. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach – należy odpowiednio oznaczyć lokalizację siedziby firmy (aby poszukujący po wybraniu np. Katowic, znaleźli oferty z tego miasta lub okolic) oraz umieścić swoje ogłoszenie w adekwatnym dziale (często nie wystarczy sama kategoria główna, dlatego warto zapoznać się ze wszystkim dostępnymi podkategoriami).

Grupy na Facebooku

Kolejnym, całkowicie darmowym sposobem na znalezienie pracowników jest uczestnictwo w wybranych grupach na portalu Facebook. Tam coraz częściej zrzeszają się osoby, które poszukują pracy dorywczej lub na cały etat (zazwyczaj takie grupy w swojej nazwie zawierają również lokalizację, np. „śląskie” lub „Katowice”).

Warto również wiedzieć o tym, że oprócz grup lokalnych powstają mini-społeczności osób o określonym zawodzie czy uprawnieniach (najlepszym przykładem są niezwykle aktywne grupy copywritterskie).

Plusem zamieszczania swojego ogłoszenia w mediach społecznościowych jest to, że nawet jeśli post nie dotrze bezpośrednio do osoby zainteresowanej, to jej znajomi/przyjaciele/rodzina mogą ją oznaczyć. W przypadku aktywnych grup trzeba jednak uważać, aby Twoje ogłoszenie zbyt szybko „nie spadło” przez napływające nowe oferty, choć jest na to sposób – wystarczy skomentować ogłoszenie, aby znów pojawiło się wysoko na „tablicy”.

Biura karier uczelni wyższych

Niedocenianą, lecz niezwykle skuteczną metodą jest wywieszanie tradycyjnych ogłoszeń w biurach karier uczelni wyższych, gdzie studenci często szukają pomysłów na pracę dorywczą. Co prawda zyskuje się wtedy niedoświadczonego, ale za to wykształconego w ściśle określonym zakresie pracownika.

Ponadto często istnieje możliwość umieszczania swojej oferty na tablicach ogłoszeń dostępnych w różnych wydziałach uczelni, trzeba jednak wtedy zawsze pamiętać o tym, że każdorazowo należy uzyskać zgodę na zostawienie takiej informacji.

 

Innymi, bezpłatnymi metodami pozyskiwania pracowników, jest zamieszczanie ogłoszeń na tablicach informacyjnych w Urzędach Pracy oraz na specjalistycznych lub lokalnych forach internetowych. Te sposoby jednak obecnie nie są już tak efektywne jak kiedyś i tracą na popularności na rzecz wcześniej wymienionych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com