Fulfillment e-commerce dla wymagających klientów
Pełny model obsługi logistycznej dla klientów zainteresowanych kompleksową obsługą sklepów internetowych – to dziś określamy mianem Fulfillment e-commerce. Ta metoda wsparcia logistycznego cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na szybki wzrost obrotów w wielu sklepach internetowych. Fizyczna działalność sklepu internetowego ma w tym kontekście kluczowe znaczenie dla efektywności funkcjonowania na rynku.
Dla kogo dedykowane są usługi Fulfillment?
Usługi Fulfillment dla ecommerce są przede wszystkim dedykowane dla sklepów stacjonarnych z opcją wysyłki internetowej oraz dla sklepów działających wyłącznie w internecie, dla których duże znaczenie ma sprawne magazynowanie, kompletowanie zamówień oraz wysyłka do klienta. Firmy zajmujące się sprzedażą dużej liczby produktów o różnych gabarytach spotykają się z wyzwaniem opanowania procesów logistycznych w sytuacji rosnącego popytu i obrotów. Profesjonalne firmy specjalizujące się w usłudze Fulfillment na rynku polskim (takie jak np. 3LP i inne) zapewniają niemal całkowite przejęcie wszystkich najważniejszych procesów logistycznych.
Z jakich procesów składa się usługa Fulfillment?
Najważniejszym i klasycznym procesem realizowanym w ramach usługi Fulfillment jest magazynowanie towarów. Jednocześnie o wartości dodanej tej usługi decyduje także szereg innych czynności łącznie składających się na wieloetapową obsługę klienta prowadzącego sprzedaż internetową:
- integracja systemowa platformy sprzedażowej z dostawcą usługi Fulfillment,
- dostawa towaru – w tym organizacja transportu towaru do centrów logistycznych danego przedsiębiorstwa,
- pakowanie dedykowane – dostosowanie na etapie magazynowania rodzajów opakowania do potrzeb odbiorcy,
- wysyłka za pośrednictwem przewoźników lub firm kurierskich (dobre firmy współpracują z większością solidnych pośredników),
- obsługa zwrotów i reklamacji (w tym zwrotne magazynowanie towarów).
Jakie korzyści daje usługa Fulfillment?
Najważniejsze zalety dla klientów prowadzących sklepy internetowe to przede wszystkim:
- zwiększenie poziomu usług dostawy produktów do końcowego klienta,
- oszczędność czasu,
- zwiększenie jakości obsługi logistycznej na poszczególnych etapach,
- dobry stosunek ceny do jakości realizowanych usług logistycznych,
- możliwość rozwoju na nowych rynkach i budowania przewag konkurencyjnych m.in. dzięki osiągnięciu efektowi skali.
Fulfillment dla ecommerce to niewątpliwe rozwiązanie, które powinno być uwzględniane przez firmy zakładające organiczny rozwój oraz modernizację swojego modelu biznesowego.