Energa doładowanie prądu online – jak działają liczniki do przedpłaty za prąd?

Energa doładowanie prądu online

W wielu domach liczniki przedpłatowe na energię elektryczną są generalnie prostym i intuicyjnym sposobem płacenia za energię. Jeśli w Twoim domu lub lokalu użytkowym jest licznik z przedpłatą, oznacza to, że płacisz za energię elektryczną przed jej użyciem – na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Przede wszystkim jednak jest całkowicie fair! Płacisz wyłącznie za tyle prądu, ile w rzeczywistości zużywasz!

Różni się to od rachunku kwartalnego, w przypadku którego płacisz po wykorzystaniu prądu, na podstawie odczytu licznika lub oszacowania. Różni się to również od płacenia określonej kwoty miesięcznie za pomocą polecenia zapłaty, w którym dostawca paliwa szacuje roczne zużycie i pobiera stałą miesięczną opłatę, rozkładając koszty energii równomiernie w ciągu roku. Zobacz, dlaczego warto postawić na Energa doładowanie prądu online!

Jak korzystać z licznika pozwalające na doładowanie prądu online?

Prawie wszystkie liczniki przedpłat używają doładowania na specjalny kod. Najczęściej jest on nawet dwudziestocyfrowy. Otrzymuje się go, wykonując płatność online lub kupując specjalne karty prepaidowe. W niektórych domkach letniskowych lub domach, a także lokalach użytkowych jak niewielkie sklepiki osiedlowe – stosuje się liczniki oraz rozwiązanie, jakim jest Energa doładowanie prądu online.

Niektóre liczniki przedpłatowe zapewniają niewielką kwotę kredytu awaryjnego, który ma na celu utrzymanie dostaw energii po wyczerpaniu się zwykłego kredytu, a przed doładowaniem prądu online. Do doładowania licznika przedpłat może nie być konieczne używanie klucza (wciąż część starszych modeli działa na tzw. klucz) lub karty. Niektóre firmy energetyczne akceptują płatności online. Jedną z nich jest właśnie Energa zapewniająca doładowanie prądu online. To bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli Twój kredyt wyczerpie się po zamknięciu sklepów, w których można dokupić karty.

Jak skorzystać z Energa doładowanie prądu online?

Stosowanie rozwiązania, jakim jest Energa doładowanie prądu online, jest banalnie proste! Wykonujesz doładowanie za pośrednictwem specjalnie do tego stworzonej strony internetowej. Wybierasz na niej opcję “doładuj licznik”, gdzie następnie podajesz numer swojej karty klienta. To bardzo ważna dana – dzięki niej możesz też zakupić prąd dla bliskiej osoby, która np. jest starsza i nie potrafi sama posługiwać się internetem.

Kolejny krok to podanie kwoty doładowania. Wpisujesz informację o tym, ile chcesz zapłacić za swój prąd, a następnie wybierasz formę płatności online. Doładowanie zostaje przesłane za pomocą adresu e-mail, który podałeś w toku rejestracji lub numeru telefonu i wiadomości SMS. Ostatnie, co pozostaje do zrobienia to wpisanie dwudziestocyfrowego kodu przesłanego na maila lub telefon. Zatwierdzasz i gotowe – możesz korzystać!

Zalety i wady licznika przedpłat

W porównaniu z rachunkami kwartalnymi lub poleceniem zapłaty, Energa doładowania prądu online są zwykle mniejsze (po prostu rachunki są dużo mniejsze) i coraz chętniej wybierane! Może to pomóc w budżetowaniu, ponieważ możesz doładowywać licznik co tydzień lub co miesiąc, w zależności od okoliczności i nie musisz martwić się dużymi lub nieoczekiwanymi rachunkami.

Liczniki przedpłatowe zapobiegają również zadłużaniu się klientów, ponieważ pozwalają na wykorzystanie jedynie niewielkiej kwoty kredytu awaryjnego, zanim licznik będzie musiał zostać ponownie doładowany. W przypadku zadłużenia wielokrotnego dostawcy często zalecają licznik przedpłat, który można ustawić tak, aby spłacał określoną kwotę zadłużenia paliwowego każdego tygodnia, w zależności od tego, na ile klient może sobie pozwolić.

Ale mogą się zdarzyć sytuacje, w których liczniki przedpłaty są mniej niż wygodne:

  • Mogą się wyczerpać w niezręcznych momentach, na przykład, gdy punkty płatności są zamknięte. Na szczęście wtedy przychodzi możliwość doładowania prądu online, która jest całkowicie bezpieczna i bardzo wygodna.
  • Twój klucz lub karta mogą się zgubić lub uszkodzić (dotyczy to zwłaszcza starszych modeli liczników). Twój dostawca prawdopodobnie wymieni go bezpłatnie, ale jeśli zdarza się to często, może naliczyć opłatę za wymianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com