Dropshipping na Allegro – jak zacząć od A do Z?

Planujesz w nadchodzącym roku zoptymalizować działanie swojego sklepu internetowego? Chcesz ograniczyć koszty i usprawnić realizację zamówień, a przede wszystkim wykorzystać potencjał marektplace’u, jakim jest Allegro? Przekonaj się, że warto postawić na dropshipping na Allegro. Sprawdź, na czym polega ten model sprzedaży i poznaj płynące z niego korzyści.

Dropshipping na Allegro – na czym polega sprzedaż w tym modelu?

Dropshipping to model sprzedaży przez internet, który polega na zawarciu umowy z hurtownią i sprzedaży asortymentu znajdującego się na jej stanie. Innymi słowy, nie musisz posiadać danych produktów w swoim magazynie, aby móc je sprzedawać. Klienci sklepów internetowych dokonują zakupu w Twoim sklepie internetowym, a za wysyłkę odpowiedzialna jest hurtownia.

Dropshipping na Allegro to połączenie płynących z tego korzyści z korzystaniem z popularnego kanału sprzedaży, jakim jest ta platforma. Na czym polega model dropshippingu na Allegro i jak przebiegają zakupy przeprowadzane według niego?

 • Wystawiasz na Allegro produkty znajdujące się w magazynie hurtowni.
 • Klient dokonuje zakupu za pośrednictwem platformy.
 • Zamówienie zostaje automatycznie importowane do panelu administracyjnego w Twoim sklepie internetowym.
 • Stamtąd zostaje przesłane do hurtowni.
 • Hurtownia realizuje wysyłkę zamówionych towarów do klienta.

Dropshipping na Allegro to możliwość zniwelowania kosztów magazynowania, a także sprzedawania bardzo szerokiego zakresu produktów. Co więcej, wysyłka jest realizowana przez hurtownię, dzięki czemu nie musisz brać na siebie procesu kompletacji zamówień i realizowania dostawy.

Czy droppshipping na Allegro jest legalny?

Allegro nie dopuszcza pośrednictwa, jednak dropshipping nie jest formą pośredniczenia, o ile spełnia określone warunki. Jeżeli to Twój sklep odpowiada za całą transakcję, a hurtownia wysyła towar w jego imieniu, to przyjęcie modelu dropshippingu jest na tej platformie jak najbardziej możliwe i w pełni legalne. Musisz pamiętać o uzupełnieniu wszystkich informacji, m.in. o polityce zwrotów czy metodach dostawy, zapewnieniu możliwości zwrotu w terminie co najmniej 14 dni, a także przyjmowaniu reklamacji zgodnie z warunkami rękojmi.

W przypadku pojawienia się dużej liczby ofert w jednym czasie Allegro może zwrócić się do Ciebie w sprawie weryfikacji asortymentu. Wówczas wystarczy wyjaśnić, że Twój sklep współpracuje z hurtownią w modelu dropshippingu.

Jak zacząć dropshipping na Allegro? Poznaj podstawowe kroki

Jak zacząć dropshipping na Allegro? Jeśli chcesz zacząć prowadzić sprzedaż na Allegro w modelu dropshippingu, w pierwszej kolejności załóż na portalu firmowe konto i uzupełnij wszystkie niezbędne dane. Następnie znajdź hurtownię, z którą zamierzasz współpracować w ramach dropshippingu. Po wybraniu hurtowni oferującej możliwie jak najkorzystniejsze warunki współpracy zintegruj z nią swój sklep internetowy.

Aby możliwe było sprzedawanie na Allegro w modelu dropshippingu, wystawiaj produkty bezpośrednio z panelu swojego sklepu internetowego. Następnie pozostanie Ci już tylko dopracowanie ofert, tj. uzupełnienie opisów i zdjęć.

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro w modelu dropshippingu?

Dropshipping na Allegro to dodatkowe korzyści dla Twojego biznesu. Wprowadzenie tego modelu sprzedaży umożliwia:

 • rozpoczęcia sprzedaży w kolejnym kanale;
 • przedstawienie oferty klientom zainteresowanym Twoimi produktami;
 • zredukowanie kosztów przeznaczanych na reklamę i marketing (na wyszukiwarce Allegro zapytania wpisują klienci zainteresowani kupnem danego produktu);
 • szybką i skuteczną analizę konkurencyjnych ofert;
 • korzystanie z zaufania, jakim użytkownicy Allegro darzą tę platformę.

Dropshipping na Allegro – jak sprzedawać skutecznie?

Jeśli zakładasz na Allegro nowe konto, musisz liczyć się z tym, że sprzedaż może przychodzić Ci trudniej niż w przypadku sprzedawców obecnych na platformie od dłuższego czasu i cieszących się zaufaniem klientów. Jeśli chcesz cieszyć się satysfakcjonującymi zyskami ze sprzedaży, warto wypracować odpowiednio wysoki obrót hurtowni, aby móc liczyć na zniżki, które z kolei pozwolą Ci zawalczyć o klienta niższą ceną niż konkurencja. W pozyskiwaniu nowych klientów i utrzymywaniu dotychczasowych na pewno pomogą Ci możliwości Allegro, takie jak:

 • udział w programie Allegro SMART;
 • zbieranie pozytywnych ocen oraz uzyskania miana Super Sprzedawcy;
 • dokładne opisy aukcji i wysokiej jakości zdjęcia produktów.

Kluczowy będzie też czas realizacji zamówienia. W tym celu warto wybrać do współpracy hurtownię, która jest w stanie w krótkim czasie wysłać zamówione produkty do klientów.

Korzystaj z dropshippingu na Allegro

Dropshipping na Allegro to model sprzedaży, dzięki któremu możesz tanio wejść a rynek i maksymalizować zyski ze sprzedaży. Jeśli zależy Ci na jak najkorzystniejszym prowadzeniu swojego e-commerce’u, poważnie rozważ rozpoczęcie sprzedaży rozpoczęcie sprzedaży na Allegro właśnie w tym modelu.

Sesja biznesowa – jak się do niej przygotować?
Jak serwisować układy centralnego smarowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com