Do czego służą myjnie dezynfektory w szpitalach?

Zastanawiałeś się kiedyś co to jest myjnia-dezynfektor? Niezależnie od tego, czy prowadzisz klinikę stomatologiczną, weterynaryjną czy praktykę lekarską, utrzymanie czystości i higieny jest sprawą najwyższej wagi. Walka z zarazkami ma kluczowe znaczenie i właśnie w tym miejscu z pomocą przychodzą myjnie dezynfektory.

Myjnia dezynfektor to najlepszy sposób na czyszczenie i dezynfekcję instrumentów:
• stomatologicznych,
• medycznych,
• weterynaryjnych wielokrotnego użytku.

Wytyczne medyczne faktycznie sugerują, że tam, gdzie to możliwe, zamiast ręcznego czyszczenia rąk preferuje się stosowanie sprzętu takiego jak myjnie-dezynfektory. Dzieje się tak dlatego, że proces czyszczenia i dezynfekcji jest znacznie efektywniejszy.

Co dzieje się w myjni-dezynfektorze?

Po pierwsze, należy pamiętać, że w zależności od wymagań dostępne są różne myjnie-dezynfektory. Na przykład dentysta może potrzebować mniejszej myjni-dezynfektora, takiego który zmieści się w gabinecie. Przyjmują też zazwyczaj mniej pacjentów niż szpital, który przyjmuje kilku na raz. Szpital będzie zatem potrzebował znacznie większej maszyny, aby sprostać zapotrzebowaniu na mycie dużej ilości sprzętu medycznego lub sprzętu medycznego wielokrotnego użytku.

Jednak istota każdego z tych myjni-dezynfektorów pozostaje taka sama. Wszystkie to maszyny, które wykorzystują ciepło do dokładnej dezynfekcji narzędzi, aby można je było ponownie wykorzystać.

Pierwszym etapem cyklu myjni-dezynfektorów jest wyczyszczenie znajdujących się w nich instrumentów. Używając zimnej wody, maszyna wykona płukanie wstępne, usuwając wszelkie gęste zabrudzenia. Następnie zostanie uruchomiony cykl detergentu, który usunie wszelkie pozostałe środki i zapewni dokładne wyczyszczenie instrumentów.

Następnie następuje dezynfekcja. Odbywa się to w wysokiej temperaturze, około 90°C, przez okres czasu, który może ustawić użytkownik. Takie dezynfektory są również fabrycznie zaprogramowane, aby zapewnić odpowiedni czas trwania procesu dezynfekcji. Ten proces jest niezwykle istotny, bez niego Twoje instrumenty mogą nie być bezpieczne. Utrzymywanie sprzętu w wysokiej temperaturze przez pewien czas gwarantuje zabicie wszelkich bakterii i ponowne użycie sprzętu będzie bezpieczne.

Ostatnim etapem jest etap suszenia. Korzystanie z myjni-dezynfektora pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie tylko nie musisz czyścić sprzętu ręcznie, ale także oszczędzasz żmudny proces jego suszenia!

Dzięki filtrowi HEPA myjnia-dezynfektor zagwarantuje, że podczas procesu suszenia na sprzęt nie przedostaną się żadne dodatkowe bakterie ani mikroorganizmy. Wynik? Sprzęt medyczny gotowy i bezpieczny do użycia zaraz po wyjęciu z myjni-dezynfektora.

Zalety myjni dezynfektora

Korzystanie z myjni-dezynfektora ma wiele zalet. Po pierwsze, jak wiemy, dentyści, weterynarze i osoby wykonujące zawody medyczne nie mają zbyt wiele czasu. Myjnie-dezynfektory pomagają zaoszczędzić trochę czasu, zapewniając poziom czyszczenia, który jest zarówno skuteczny, jak i wydajny. Dzięki czyszczeniu i suszeniu maszyny oznacza to, że o jedną rzecz mniej musisz się martwić. Oznacza to również, że możesz skoncentrować się na opiece, a nie na zmywaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com