Dlaczego warto założyć trawnik z rolki?

 

Chcesz, aby wokół Twojego domu zagościł piękny trawnik? Nie musisz poświęcać czasu na jego czasochłonny wysiew i pielęgnację, aż wzejdą pierwsze źdźbła. Alternatywa to trawnik w rolce. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taki trawnik? Sprawdź jego najważniejsze zalety, ale także wady.

 

Czym jest trawnik w rolce?

Najczęściej trawnik zakładany jest tradycyjnie, czyli poprzez wysianie go z nasion. Wtedy konieczne jest przejście złożonego, czasochłonnego procesu, który rozpoczyna się od właściwego przygotowania podłoża, a także obejmuje wysiew trawy, jej nawożenie, aerację i wertykulację trawnika, aby był on atrakcyjny dla oka i trwały.

 

Samodzielne zakładanie trawnika z wysiew jest najtańszą opcją, jednak wymaga pracy. Stąd też wiele osób decyduje się obecnie na alternatywę – trawnik w rolce, który dostarczany jest jako gotowy do wyłożenia.

 

Jak przygotowuje się trawę w rolkach?

Aby powstała trawa w rolce, firma, która oferuj tego typu wyroby, musi zrealizować szereg czynności. Dzięki temu klient kupujący taki trawnik nie musi wykonywać ich we własnym zakresie.

 

Proces uprawy trawy w rolce:

  • trawa jest wysiewana na odpowiednio przygotowanym podłożu – stosuje się różne mieszanki nasion traw, dlatego klient może także wybrać jej rodzaj
  • wzrost trawy ma miejsce w okresie od około 12 do 18 miesięcy
  • gdy trawa odpowiednio się zagęści i ukorzeni, może być przeznaczona do sprzedaży
  • trawa jest ścinana i rolowana dla łatwiejszego transportu do klienta

 

Dodatkowo trawnik w rolce może być też umieszczony na specjalnej siatce wykonanej z biodegradowalnego materiału, która stabilizuje darń i ułatwia jej układanie.

 

Ile kosztuje wykonanie trawnika z rolki?

Koszt związany z zakupem trawy w rolce jest zależny od jej typu, zamówionej ilości w metrach kwadratowych oraz od kosztów montażu – można też wykonać go we własnym zakresie i zaoszczędzić.

 

Zwykle jest to wydatek wynoszący od około 10 do 15 złotych za metr kwadratowy. Dokładne informacje o kosztach wykonania trawnika z rolki można uzyskać bezpośrednio od firm zajmujących się wykonaniem tego typu trawników.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com