Dlaczego warto wybrać Kraków na siedzibę dla swojej firmy

Kraków to dawna stolica Polski, miejsce licznych zabytków i urokliwych zaułków. To także miasto chętnie odwiedzane przez turystów i doskonała lokalizacja dla rozwoju biznesu. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że właśnie tutaj branża restauracyjna i hotelowa rozwija się bardzo prężnie, a coraz więcej firm polskich i zagranicznych ma swoje siedziby.

Baza dla biznesu

Kraków posiada doskonałe zaplecze dla biznesu, a mianowicie sieć dobrze rozwiniętych węzłów komunikacyjnych, korzystne ceny wynajmu i zakupu nieruchomości oraz ciągle budujące się lokale, które mogą zostać przeznaczone na cele usługowe lub użytkowe.

Fakt ten dostrzegło już wiele firm w tym międzynarodowe koncerny, które pod Wawelem otworzyły swoje odziały lub siedziby. Firmy które już mają swoją lokalizację w Krakowie ciągle się rozwijają, a wiele nowych planuje w niedalekiej przyszłości świadczyć tutaj swoje usługi. Świetny klimat okołobiznesowy i wspólne działanie instytucji naukowych w celu jak największego przyciągnięcia inwestorów przynosi zamierzone skutki.

Zaplecze komunikacyjne

Dotarcie do Krakowa z różnych części Polski jak i z zagranicy nie stanowi już dzisiaj większego problemu. Dobrze rozwinięta sieć kolejowa wraz z kluczową stacją Kraków Główny usytuowaną w ścisłym centrum miasta, stanowi dogodne miejsce przesiadki dla podróżnych do lokalnego transportu. Bliskość portu lotniczego Kraków – Balice, usytuowanego niecałe 11 km od centrum pozwala z kolei z łatwością podróżować osobom z zagranicy. Z kolei szybka kolej aglomeracyjna ułatwia poruszanie się pomiędzy Krakowem, a miejscowościami ościennymi.

Kraków jest również otoczony siecią dróg szybkiego ruchu. Wśród nich znajdziemy najdłuższą trasą europejską – trasę E40, która biegnie od francuskiego miasta Calais, aż do Kazachstanu w Rosji. Dodatkowo mamy trasę E77 mająca swój początek w rosyjskiej miejscowości Psków i biegnącą przez inne kraje europejskie: Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, a mającą swój koniec na Węgrzech. I ostatnia trasa E462 łącząca południową część Polski i Czechy.

Nieruchomości Kraków

Baza nieruchomości w Krakowie jest naprawdę duża. W ofertach biura nieruchomości znajdziemy lokale użytkowe i lokale biurowe zarówno do zakupu jak i do wynajęcia. Każdy znajdzie nieruchomości o metrażu na jakim mu zależy. Posiadamy w ofercie lokale w ścisłym centrum Krakowa i na jego obrzeżach. W zależności od budżetu, którym dysponuje potencjalny najemca i po poznaniu jego preferencji pracownicy biura doradzą i pomogą wybrać właściwy lokal.
Sprawdź ofertę krakowskiego dewelopera posiadającego w ofercie lokale użytkowe: http://www.budrem.pl/inwestycje/inwestycja/dabie-plaza-lokale

Wyjątkowa łatwość dotarcia do Krakowa z różnych zakątków Polski i świata. Szeroka baza nieruchomości umożliwiająca zakup lub wynajem lokalu w najbardziej prestiżowej części Krakowa oraz w dzielnicach usytuowanych na obrzeżach miasta. Panujący klimat okołobiznesowy w tym mieście. To właśnie to wszystko sprawia, że dawna stolica Polski jest dogodnym miejscem dla biznesu. I tak naprawdę każdy niezależnie od tego jaką branżę reprezentuje może skutecznie w Krakowie prowadzić swój biznes i zlokalizować tu swoją siedzibę lub oddział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com