Dlaczego biura podróży wykupują hotele za granicą?

Prowadzenie biura podróży to spore wyzwanie, ale również wiele możliwości zarabiania pieniędzy na ciekawym i interesującym biznesie. Biura podróży w naszym kraju nieustannie się rozwijają i prowadzą prawdziwą ekspansję na światowym rynku. Jednym z działań, które można zaobserwować w ostatnich czasach, jest kupowanie hoteli za granicą. To niegłupi pomysł, gdyż wtedy można mieć stuprocentowy wpływ na jakość hotelowych usług i zapewnić gościom komfort i wypoczynek na najwyższym poziomie.

Kupowanie hoteli przez biura podróży nie jest żadnym nowym pomysłem, jednak jeszcze do niedawna odbywało się na nieco mniejszą skalę. Jeśli wybieramy się nad polskie morze czy w góry, często możemy spotkać hotele, które są własnością poszczególnych firm turystycznych. Efektowny hotel nad morzem czy ciekawy pensjonat w górach, jeśli są własnością biura podróży, można mieć pewność, że usługi tam świadczone będą naprawdę dobrej jakości.

Własny hotel to pewność dla turystów

hotel na heluHotele za granicą są dla polskich turystów często zupełnie nieznane. Trudno jest więc mieć pewność, czy to, co widzimy na zdjęciach w folderach reklamowych, będzie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nierzadko zdarzają się bowiem sytuacje, że turyści są w szoku – miejsca, do których przyjechali i w których zostali zakwaterowani, w niczym nie przypominają sielskich widoków, które skusiły ich do skorzystania z oferty. Jest wtedy pewne, że nawet jeśli w takim hotelu zostaną i spędzą wakacje, nigdy więcej nie skorzystają nie tylko z samych noclegów, ale również z oferty konkretnego biura podróży. Jeśli natomiast biuro podróży jest właścicielem hotelu w jakimś zagranicznym kurorcie, może w stu procentach panować nad poziomem oferowanych w tym hotelu usług. Dzięki temu turyści mogą mieć pewność nie tylko, że ich pobyt będzie na odpowiednim poziomie, ale że w razie jakichkolwiek problemów będą mogli złożyć skuteczną reklamację.

Możliwości nie dla każdego

hotel na heluKupno hotelu za granicą to spora inwestycja, jest więc oczywiste, że nie każde biuro podróży może sobie na nią pozwolić. Jednak z biegiem czasu prężnie rozwijające się biura decydują się na taki rozwój swojej działalności, gdyż dzięki temu nie tylko mogą zaoferować turystom pewność i bezpieczeństwo, ale również bardzo konkurencyjne ceny. To biuro podróży ustala bowiem wszystkie kwestie związane z cennikiem hotelowych usług. Nie trzeba się więc obawiać, że ceny będą na wyrost lub że trzeba będzie dopłacać za wiele usług. A bardzo często ma to miejsce wtedy, gdy wyjeżdżamy na zagraniczne wakacje i jesteśmy zakwaterowani w hotelu prowadzonym przez miejscowych. Wtedy też problemem bywa bariera językowa, która utrudnia sprawną komunikację i dochodzenie swoich praw oraz roszczeń. Biuro podróży z polskim właścicielem najczęściej ma również polskie kierownictwo, co zdecydowanie ułatwia życie także turystom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com