Deskowanie stropowe HV – przyszłość budownictwa

Deskowanie stropowe nie musi być czasochłonnym zajęciem, gdyż w dzisiejszych czasach możliwe jest zastosowanie coraz ciekawszych rozwiązań, które pozwolą także zaoszczędzić wydatki związane z tym przedsięwzięciem. Na czym polega system panelowo-dźwigarowy HV? Co umożliwia taka metoda deskowania? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Titan HV

Deskowanie stropowe, które wykorzystuje system aluminiowy Titan HV cieszy się coraz większą popularnością dzięki temu, że ma wiele korzyści. Jest to w pełni modułowy system, w którym nie musimy korzystać z dźwigu podczas wznoszenia. Został on sprawdzony i przetestowany, co zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Deskowanie stropowe tego typu ponadto nie wymaga wykonywania przeróbek, czy kosztownych dostosowań, co jest kolejną korzyścią.

Dźwigary główne i rozdzielcze

Deskowania stropowe w systemie HV korzystają z dźwigarów głównych – V, oraz dźwigarów rodzielczych H. Znajdują się one na jednej płaszczyźnie, co uzyskać można za pomocą specjalnej konstrukcji głowic opadowych i dźwigarów głównych. Głowice posiadają podłużnicę nośną dla rozdzielczych dźwigarów. W systemie HV dźwigary te w żaden sposób na siebie nie zachodzą i tworzą sztywny ruszt przed zamocowaniem paneli. Panele HV natomiast stanowią uzupełnienie systemu i zostają umieszczone w głównych dźwigarach. Przestrzeń, która ulega wytworzeniu, zostaje domknięta za pomocą sklejki 21 mm, która jest rozpięta na uzupełniających dźwigarach (rozdzielczych).

Oszczędność czasu i kosztów

Specjalne głowice opadowe dają możliwość rozebrania szalunku nawet po dwóch dniach od betonowania, dzięki czemu można także pozostawić podpory. Dźwigary, panele, oraz sklejka mogą zostać ponownie wykorzystane bardzo szybko. Oszczędność czasu w tym przypadku jest związana z tym, że nie trzeba wznosić i rozbierać deskowania, co ma miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań. Podkreślić warto, że koszt deskowania stropowego zwrócić się może nawet po dwóch użyciach w trakcie miesiąca.

System Titan HV posiada wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas. Deskowania stropowe można wykonać dla stropów o dowolnych kształtach, gdyż ruszt może zmieniać kierunek nawet o 90 stopni. Wszelkie elementy zatem z łatwością przesuniemy wzdłuż dźwigarów. System modułowy tego typu jest o tyle ciekawym rozwiązaniem, że nie wymaga używania dźwigu w trakcie wznoszenia. Zwiększa także poziom bezpieczeństwa i jest całkowicie sprawdzonym rozwiązaniem, które zyskuje spore uznanie na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com