Czym się zajmują agencje pośrednictwa pracy

Działalność prywatnych agencji pośrednictwa pracy polega głównie na pośredniczeniu pracy oraz szeroko rozumianym doradztwie personalnym. Agencje pracy świadczą swoje usługi zarówno na rzecz potencjalnych pracowników, jak i przyszłych pracodawców. W naszym artykule wyjaśniamy, na czym dokładnie polega rola takich agencji i czy warto korzystać z ich usług.

Pośrednictwo pracy

Agencja pośrednictwa pracy, jak już wyżej wspominaliśmy, oferuje swoje usługi zarówno tym osobom, które poszukują zatrudnienia, jak również tym, poszukujących odpowiednich pracowników dla swoich firm. Zakres ich usług zaś obejmuje pośrednictwo pracy oraz doradztwo personalne. Jak to wygląda w praktyce?

W ramach pośrednictwa pracy podstawowe działania, jakie podejmuje agencja polega na pomocy osobom, poszukującym pracy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia na stałe bądź tymczasowej pracy zarobkowej. Przy czym warto tutaj zaznaczyć, iż miejsca zatrudnienia zlokalizowane mogą być na terenie naszego kraju oraz zagranicą.

Pracodawcom zaś agencja pośrednictwa pracy udziela pomocy w poszukiwaniu oraz pozyskiwaniu pracowników o odpowiednich na dane stanowiska kwalifikacjach zawodowych.

Ponadto agencja pośrednictwa pracy zdobywa i upowszechnia oferty pracy, udziela pracodawcom informacji na temat ewentualnych kandydatów do pracy oraz zdobywa i organizuje kontakty osób poszukujących zatrudnienia z pracodawcami.

Doradztwo personalne

W sferze doradztwa personalnego agencja pośrednictwa pracy oferuje zaś swoje usługi, które zasadniczo polegają na procesie weryfikacji kandydatów pod względem oczekiwanych przez przyszłych pracodawców kwalifikacji oraz predyspozycji. Agencja w ramach doradztwa personalnego zajmuje się także przeprowadzaniem odpowiednich analiz zatrudnienia u pracodawców oraz określaniem profili pracowników, w których ujęte są takie ważne informacje jak: kwalifikacje pracowników, ich predyspozycje do zawodu oraz wszystkie cechy, będące niezbędne przy wykonywaniu danej pracy.

Czy warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak. Dlaczego warto korzystać z oferty outsourcingu procesów rekrutacyjnych?

O to zapytaliśmy naszego rozmówcę, specjalistę z Agencji Pośrednictwa Pracy oraz Pracy Tymczasowej D&D Personal: “Proces poszukiwania pracowników przez profesjonalne agencje odbywa się w szybki oraz skuteczny sposób. Doświadczone agencje posiadają bowiem swoje własne, sprawdzone metody pozyskiwania pracowników. To zaś pozwala pracodawcy, nie dysponującego własnym działem HR, zrzucić całą odpowiedzialność za proces rekrutacyjny na firmę zewnętrzną. Wówczas inni pracownicy mogą w pełni poświecić się swoim obowiązkom, a firma oszczędza na wydatkach, związanych z zatrudnieniem na stałe specjalistów HR. Ponadto agencje pośrednictwa pracy dysponują zarówno zespołem, wykwalifikowanych pracowników, jak i odpowiednimi narzędziami, co gwarantuje sprawny oraz skuteczny przebieg całego procesu rekrutacyjnego.”

A dlaczego warto poszukiwać pracy z pomocą agencji pośrednictwa pracy? Otóż korzystając z usług profesjonalnej agencji mamy przede wszystkim pewność, że wybrana przez nas praca będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Wszystkie oferty zatrudnienia w agencjach są bowiem dokładnie weryfikowane pod kątem wiarygodności, a przyszli pracodawcy zaś pod kątem rzetelności. Często doświadczone agencje, istniejące już kilka lat na rynku, współpracują ze sprawdzonymi pracodawcami. Warto tutaj także wspomnieć o tym, iż agencja pośrednictwa pracy jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy poszukujemy pracy tymczasowej zagranicą. Korzystając z pomocy agencji, zapewniamy sobie legalne zatrudnienie na korzystnych dla nas warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com