Czym jest softphone i dlaczego warto na niego postawić?

Telefonia internetowa to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie do komunikacji głosowej, zwłaszcza przez użytkowników prowadzących własną firmę. Dzięki niej możemy ograniczyć do niezbędnego minimum wydatki ponoszone w związku z wykonywaniem połączeń głosowych oraz zyskać znacznie większą funkcjonalność. Do obsługi telefonii internetowej służy specjalny telefon internetowy lub rozwiązanie zwane softphone. Czym jest softphone i dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie do obsługi telefonii internetowej w swojej firmie?

Softphone – oprogramowanie, które przemieni zwykły telefon w nowoczesny telefon internetowy

Softphone to nazwa, która w języku angielskim oznacza połączenie telefonu ze specjalnym oprogramowaniem umożliwiającym mu wykonywanie połączeń za pośrednictwem telefonii internetowej. Zwykły telefon lub smartfon nie posiadają takiej funkcjonalności, gdyż za ich pomocą możemy wykonywać połączenia jedynie korzystając z sieci naszego operatora komórkowego.

Instalując na telefonie oprogramowanie dedykowane do obsługi telefonii IP możemy jednak w prosty sposób nadać mu zupełnie nową funkcjonalność telefonu internetowego. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku laptopa lub komputera stacjonarnego, które w tradycyjny sposób zupełnie nie służą do wykonywania połączeń telefonicznych. Instalując na tych urządzeniach oprogramowanie sprawiamy, że przekształcą się one w softphone.

Softphone – co ma nam do zaoferowania?

Za pomocą softphone możemy robić wszystko to, na co pozwala nam telefon internetowy. Dzięki zainstalowanemu na nim oprogramowaniu otrzymujemy swój własny numer telefonu, który wyświetli się u odbiorcy, z którym będziemy chcieli się skontaktować. Numer może być całkowicie dowolny: możemy bowiem postawić na numer stacjonarny z naszej okolicy, a nawet wybrać numer z innego kraju. Daje to znacznie większe możliwości, pozwala pozyskać zaufanie większej liczby klientów oraz zaoszczędzić na kosztach wykonywania połączeń zamiejscowych.

Softphone pozwala nam jednak nie tylko odbierać oraz wykonywać połączenia. Za jego pomocą możemy bowiem także przekierowywać połącznia przychodzące, organizować video konferencje, a także wymieniać się wiadomościami głosowymi. Softphone jest bezpośrednio powiązany z wirtualną centralą telefoniczną i platformą Call Flow Management, która pozwala na kompleksowe zarządzanie połączeniami głosowymi w firmie oraz daje nam nieograniczone wręcz możliwości.

Korzystanie z softphone to wygoda i oszczędność

Najważniejszą zaletą softphone, którą z pewnością doceni każda firma, jest jednak ograniczenie wydatków na komunikację głosową. Posiadacze softphone nie muszą bowiem kupować dedykowanego do obsługi telefonii VoIP telefonu internetowego ani innych drogich sprzętów, gdyż cała funkcjonalność ich telefonu internetowego jest zamknięta w oprogramowaniu zainstalowanym na już posiadanym przez nich urządzeniu.

W roli softphone znakomicie sprawdzi się z kolei każdy telefon, smartfon, komputer oraz tablet dostępny na rynku. Co więcej, oprogramowanie do softphone w Dzinga.com jest całkowicie bezpłatne oraz pasuje do wszystkich dostępnych na rynku systemów operacyjnych, w tym Windows, Android oraz macOS i iOS. Jedyne, co musimy zrobić, aby korzystać z softphone, to wykupić dostęp do wirtualnej centrali telefonicznej wraz z numerem u wybranego przez siebie operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com