Czym jest inkubator przedsiębiorczości i co oferuje?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w naszym kraju przyzwyczajeni zostali do tego, że jeszcze do niedawna mnogość problemów, jakie stawiał przed nimi system (nie tylko skarbowy, ale i rejestrujący), był idealnym czynnikiem odstręczającym i demotywującym. Częstokroć nie tylko wymogi formalne, ale i obowiązki dodatkowe wymagane na starcie bywały nie do przejścia dla młodego, dopiero aspirującego do świata biznesowego, przedsiębiorcy. Wspomnijmy chociażby o uzyskaniu kolejnych pozwoleń, czy koncesji, których procedura nadania potrafi trwać bardzo długo.

Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Mechanizmem, który zdaje się przychodzić w sukurs początkującemu biznesmenowi, jest inkubator przedsiębiorczości. Powiedzmy sobie od razu na początku, inkubator przedsiębiorczości, to nie tylko specyficzne przedsiębiorstwo w rozumieniu misji społeczno-biznesowej, ale i nowatorski wynalazek w świecie biznesu, który w wydatny sposób ma wspomóc rozwój pomysłów biznesowych. Inkubator przedsiębiorczości ma zapewnić odciążenie we wszystkich formalnościach prowadzenia biznesu oraz aktywnościach, które nie składają się na corowe zadania danego przedsiębiorstwa (czyli np. prowadzenie księgowości, wszelkie formalności kadrowo-prawne, czy kwestie marketingu i PR).

W skrócie – inkubator przedsiębiorczości – powinien być miejscem, swoistą ostoją przedsiębiorcy, skupiającą w sobie specjalistyczne usługi, których intensywne wykorzystywanie jest fundamentalne dla sprawnego prowadzenia biznesu. Innymi słowy, oznacza to całościową i kompleksową obsługę przedsiębiorcy. Nie mniej ważne jest poczucie oparcia i dostępu do wiedzy (wsparcie merytoryczne w zakresie szkoleń i konsultacji), jakie otrzyma adept przedsiębiorczości, chcący wziąć udział w rozwoju swojego projektu. Dobry inkubator przedsiębiorczości będzie więc pewnego rodzaju „bezpiecznym miejscem”, w którym oparcie i protekcję znajdzie przedsiębiorca, nie tylko w trakcie prowadzenia swej bieżącej działalności, lecz co ważne, także w sytuacjach kryzysowych.

Inkubator przedsiębiorczości – wsparcie holistyczne i kompleksowe

Inkubator przedsiębiorczości zapewnia obsługę w sprawach fundamentalnych dla biznesmena, czyli księgowych, prawnych i marketingowych. Pewność i bezpieczeństwo związane z procedurami księgowymi, a w dalszym etapie, skarbowymi, jest dla przedsiębiorcy sprawą konstytutywną. Odpowiedni dział fachowców wewnątrz inkubatora zapewni nie tylko prowadzenie rachunkowości zgodnie z literą prawa, lecz także daje gwarancje terminowości procedur.

Kolejną kwestią, która warto tu podnieść jest zapewnienie kompleksowych usług związanych z marketingiem, jakie dostarczyć może inkubator przedsiębiorczości. Częstokroć wstępujący w progi świata biznesu pełen energii, młody przedsiębiorca nie zdaje sobie sprawy jak pojemny, pod względem różnorodności mechanizmów rynkowych, jest marketing. Tymczasem konsultacje i szkolenia marketingowe wewnątrz inkubatora dostarczają szerokiej wiedzy w zakresie wskazówek i pomysłów na rozwój.

W dzisiejszych czasach, marketingu bardziej internetowego niż tradycyjnego, inkubator przedsiębiorczości zapewni swemu klientowi wsparcie w kampaniach SEO i SEM (pozycjonowanie i optymalizacja stron, a także kampanie w Google ADS), dzięki czemu startup czy firma oparta o sprawdzony model biznesowy szybciej zaistnieje w świadomości internautów i tym samym, potencjalnych klientów. Rozpoznawalność marki stworzyć można także za pomocą aktywności w social mediach, z czego korzystają wielcy świata biznesu, jak i mniejsze firmy na całym świecie. Także i w tym kierunku doradztwem powinni służyć specjaliści z inkubatora.

Nie zapominajmy o tym, że inkubator przedsiębiorczości, którego filozofia działania charakteryzuje się holistycznym podejściem do obsługi marki, powinien zapewnić swym klientom propozycje, najbardziej użytecznych w danych warunkach rynkowych, pakietu szkoleń. Przykładowo, jeśli zmieniają się przepisy unijne i krajowe dotyczące danych osobowych (RODO), także i lista warsztatów, które inkubator przedsiębiorczości oferuje, powinna obejmować najbardziej aktualną tematykę w tym zakresie.

Więcej: http://keep-going.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com