Czym jest detoks alkoholowy?

Alkoholizm to bardzo poważna choroba, która przekłada się zarówno na jakość życia psychicznego, jak również fizycznego. Alkohol niszczy zdrowie, relacje międzyludzkie. Człowiek staje się jego więźniem, pozbawionym woli i nastawionym tylko i wyłącznie na chęć upojenia. Tego typu działanie może doprowadzić nie tylko do tragedii rodzinnych, problemów społecznych czy też w pracy, ale nawet do śmierci. Aby nie dopuścić do tego typu sytuacji konieczna jest próba podjęcia walki z chorobą, zaakceptowanie jej i nauczenie się z nią funkcjonowania na nowo. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega i dlaczego warto go przeprowadzić? Podpowiadamy.

Detoks alkoholowy: czym jest?

Detox alkoholowy jest to zabieg medyczny, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które pojawiły się na skutek długotrwałego spożywania napojów wysokoprocentowych. W praktyce oznacza to, że jest to taki pierwszy krok do trzeźwości. Nie może on jednak odbyć się bez opieki lekarskiej, jak również wcześniejszej kompleksowej diagnostyki, która zmierza do określenia poziomu nałogu z jakim się mierzymy. Ważne jest więc to, aby powierzyć swoje zdrowie specjalistom z profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień. Takie działanie z powodzeniem sprawi, że jeśli będziemy chcieli sobie pomóc, będziemy w stanie wyjść na drogę trzeźwości.

Jak przebiega przeprowadzenie detoksu?

Na początku drogi z przeprowadzeniem detoksu należy zgłosić się do ośrodka terapii uzależnień. Tam też zostaniemy poddani kompleksowemu wywiadowi medycznemu, którego celem jest sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia, jak również stopnia uzależnienia. Lekarz kieruje nas na badania krwi i moczu. Na podstawie takiego wywiadu jest w stanie określić, jaki detoks wchodzi w grę. W trakcie jego przeprowadzania następuje usunięcie toksyn z organizmu, jak również jego wzmocnienie elektrolitami, jak również niezbędnymi minerałami. Ogromnie ważne jest to, abyśmy wiedzieli, że dolegliwości odstawienne po detoksie mogą być bardzo męczące zarówno dla psychiki, jak również ogólnego stanu fizycznego. Wśród najczęściej wymienianych pojawiają się bóle głowy, nudności, wymioty, zaburzenia snu, problemy z sercem, a nawet majaczenie. Istotne jest więc to, aby nasz stan zdrowia i ogólnego samopoczucia był stale monitorowany przez specjalistów, którzy będą w stanie nam w razie zaistnienia takiej konieczności pomóc.

Detoks jest bardzo ważnym czynnikiem na drodze do trzeźwości. Aby jednak mógł zostać przeprowadzony musimy być czyści. W praktyce oznacza to, że zabieg wykonywany jest w momencie, kiedy nie spożyliśmy alkoholu.

Polecamy również odtrucie alkoholowe warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com