Czy kurs euro wzrośnie podczas wakacji?

Pomimo obaw osób, które chcą wymienić euro na wakacyjny wyjazd, eksperci rynku walutowego zapowiadają, że w najbliższym czasie dużych ruchów na kursie EUR/PLN nie będzie.

Z jednej strony informacja ta powinna nas ucieszyć, ponieważ wynika z niej, że nie grozi nam podwyżka kursu euro. Z drugiej jednak strony, jeśli spojrzeć na kurs sprzedaży EUR/PLN w kantorach: nawet bez żadnej podwyżki aktualny kurs euro jest bardzo wysoki.

– Złoty jest dość słaby. W ostatnim czasie krajowej walucie zaszkodziła sytuacja na Półwyspie Apenińskim. Dodatkowo, nie pomaga jej rosnący niepokój inwestorów, jeśli chodzi o waluty rynków wschodzących – podkreśla Robert Madejski, Starszy Dealer Walutowy z kantoronline.pl.

Silne euro z pewnością nie ucieszy osób, które planują urlop w Strefie Euro. Ale nie wszyscy boleją nad słabym złotym i silnym euro. Polskie firmy, które handlują towarem na rynku niemieckim, holenderskim lub hiszpańskim rozliczając się w euro mogą liczyć na wyższe zyski.

– Jeśli chcemy zmniejszyć koszty euro na wakacyjny wyjazd, warto kupić euro prze Internet. W kantorach internetowych takich jak kantoronline.pl spread dla euro to tylko 0,6%, podczas gdy w bankach i kantorach tradycyjnych trzeba zapłacić od 2,4% do 7,4%. Zresztą łatwo sprawdzić i porównać kurs euro online i przekonać o tym samemu – wyjaśnia Madejski.

Spread walutowy to kwota, jaką operator zarabia umożliwiając nam wymianę waluty. W przypadku wysokiego kursu euro znalezienie operatora, który umożliwi nam wymianę z jak najniższym spreadem jest jedyną możliwością na oszczędzanie na wymianie walut.

Przelewy międzynarodoweNajstarsze kantory internetowe na rynku są już obecne od nawet 7 lat, przy czym wciąż jest to rozwiązanie bardziej popularne wśród klientów biznesowych, niż indywidualnych. Co raczej dziwi, ponieważ w kantorach internetowych nie musimy wymieniać określonej, dużej ilości jednostek walutowych żeby otrzymać atrakcyjny kurs walutowy. Wyjątek stanowią osoby, które spłacają kredyt we frankach szwajcarskich – jest to grupa osób, która chętnie korzysta z niskich kursów w kantorach internetowych.

– Zaletą wymiany waluty w kantorze internetowym o której często zapominamy jest wygoda. I dzisiaj już nie chodzi tyko o to, że wymiany możemy dokonać zdalnie, a więc komfortowo. Dochodzi tu także kwestia bezpieczeństwa, a więc tego, że podczas wakacji nie musimy nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Wymieniając walutę online, cały wakacyjny budżet możemy trzymać na swoim koncie walutowym. Płacąc, używamy po prostu podpiętej do niego karty walutowej.

Podsumowując

Wymiana walut online dla biznesu – jak zacząć? Odpowiedź na to pytanie stałaby się pewnie jeszcze pilniejsza, gdyby kurs euro w najbliższym czasie niebotycznie wzrósł. Na rynku walutowym wszystko jednak jest możliwe – co potwierdzają np. historyczne wykresy kursu euro. Dlatego, prowadząc biznes o charakterze międzynarodowym lepiej być przygotowanym na oszczędną wymianę waluty w kantorach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com