Data Center na miejscu – czy to rozwiązanie odpowiednie dla Twojej firmy?

Znalezienie odpowiedniego modelu data center dla Twojej firmy nie jest łatwe, ale też nie aż tak trudne – jeśli uzbroisz się w podstawową wiedzę na ten temat. Chmura staje się coraz bardziej popularna, a małe firmy bardziej ufają rozwiązaniom lokalnym. Sztuką jest użycie najlepszego modelu dla danego rodzaju zadania i branży.

Nie ma wątpliwości: potrzeby centrum danych zmieniają się, ponieważ aplikacje biznesowe zmieniają kierunek. Menedżerowie mogą dopasować swoją pojemność centrum danych:

  • decydując się na utrzymanie własnego rozwiązania na miejscu
  • migrując wszystkie swoje aplikacje do publicznej, współużytkowanej chmury.

Niektórzy mogą również wynająć miejsce w centrum danych, odchodząc od własnych urządzeń. Istnieje również szczęśliwy środek, w którym firmy łączą wszystkie te alternatywy w swoje własne, unikalne, mieszane rozwiązanie. Jak zatem menedżerowie mają podjąć tą właściwą decyzję? Oczywiście każdy model data center ma swoje zalety i wady.

Centra danych na miejscu

W tym scenariuszu menedżerowie kontrolują swoje centrum danych we własnej lokalizacji. Centrum danych na miejscu poprawia efektywność w przypadku niektórych potrzeb biznesowych. Oczywiście niesie również wymagania konserwacyjne. Bez kryształowej kuli niezbędnej do określenia tego, co stanie się w przyszłości, trudniej jest skalować tę inwestycję – załóż, że pójdzie źle, a koszt tej alternatywy może być znacznie wyższy niż w przypadku innych opcji.

Cała aktywność związana z przetwarzaniem w chmurze sprawia, że ​​data center na miejscu są dzisiaj niczym dinozaury, ale istnieje kilka różnych powodów, dla których firmy decydują się posiadać własne centra danych. Na przykład, niektóre firmy mają wymagania statyczne i wykonują znaczną ilość przetwarzania na bieżąco i zainwestowały w możliwości centrum danych, aby to zrobić. W miarę upływu czasu mogą wprowadzać zmiany w centrum danych, ale droższe może być przejście do wynajętego obiektu lub do chmury, chyba że istnieje ku temu dobry powód, na przykład zmiany w działaniach lub technologii.

Firmy ubezpieczeniowe i banki na przykład od dawna używają tych samych aplikacji – są one częścią podstawowych możliwości organizacji i są uważane za strategiczną zaletę. Istnieją również firmy, które pracują z dużymi zbiorami danych, takimi jak firmy naftowe i gazowe. Przenoszenie tych dużych zestawów danych do różnych lokalizacji – na przykład do chmury – jest bardzo kosztowne i czasochłonne.

Ponadto wiele obciążeń dla przedsiębiorstw nie jest tworzonych lub zaprojektowanych dla chmury lub nie można ich przenieść. Zmiana tych aplikacji i powielanie tego oprogramowania w innym środowisku jest bardzo dużym i kosztownym przedsięwzięciem. W pewnym momencie oczywiście starsze aplikacje, zostaną przepisane na nowo w środowiskach zwirtualizowanych lub w chmurze, ale dopiero wtedy gdy potrzeby uzasadnią wydatek i ryzyko. Na przykład firmy świadczące usługi finansowe, które prowadzą przetwarzanie transakcji internetowych lub aplikacje aktuarialne, prawdopodobnie zajmie im kilka lat, aby przerobić te aplikacje na podstawie większego ryzyka zmian i złożoności, które zawierają ich własne niestandardowe rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy z: www.vernity.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com