Co to jest paysafecard i jak działa?

Co to jest paysafecard? Na czym polega i jak działa? Jeśli szukasz informacji na temat paysafecard, zapraszamy do lektury. Szczegóły o paysafecard znajdziesz w dzisiejszym artykule. 

  1. Co to jest paysafecard?
  2. Jakie zalety mają płatności paysafecard?
  3. Gdzie można płacić paysafecard?

Chcesz dokonać płatności internetowej, ale jednocześnie nie chcesz dawać danych ze swojej karty płatniczej lub podpinać jej do jakiegoś konta? Idealnym rozwiązaniem będzie paysafecard! To doskonała alternatywa również dla młodych osób, które nie posiadają standardowej karty i tym samym nie mają możliwości dokonać płatności internetowej. Czym dokładnie jest paysafecard i jakie zalety ma to rozwiązanie? W jakich sklepach można płacić paysafecard? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie. 

Co to jest paysafecard?

Co to jest paysafecard i jak działa? Otóż paysafecard to nic innego jak jedna z kilku form płatności elektronicznej. Dzięki paysafecard możesz kupić interesujące Cię produkty przed Internet bez rachunku bankowego oraz karty kredytowej. Ponadto tego rodzaju płatność elektroniczna nie wymaga danych osobowych, a zatem każda Twoja płatność będzie bezpieczna. Możesz mieć pewność, że wykorzystując paysafecard, żadne dane na Twój temat nie pojawią się w sieci.

Standardowa karta paysafecard to nic innego jak po prostu przedpłacona karta. Ma szesnaście znaków, które należy wpisać w trakcie opłacania zakupów internetowych. Płatności można dokonać bez rejestracji lub z rejestracją. W pierwszym przypadku otrzymuje się papierową kartę ze zdrapką, pod którą ukryty jest szesnastoznakowy kod. W drugim natomiast należy stworzyć konto w odpowiednim serwisie paysafecard, a następnie wybrać kwotę doładowania, aby zapłacić za zakupy. Niewykorzystane pieniądze można wykorzystać ponownie. Jest także możliwość wykorzystania kilku kart w jednym czasie. Jak to zrobić? W trakcie płatności należy wpisać kody z paysafecard obok siebie. Dzięki temu środki ze wszystkich kart się zsumują.

Z paysafecard mogą korzystać wszyscy. Nie tylko osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia, ale także młodsi zainteresowani, którzy mają pieniądze, ale nie dysponują jeszcze kartą kredytową czy rachunkiem bankowym. Kupując kartę paysafecard stacjonarnie, możesz być pewny, że sprzedawca nie zapyta Cię o wiek.

Jakie zalety mają płatności paysafecard?

Płatności paysafecard mają wiele zalet. Do najważniejszych zalicza się wspomniany brak konieczności podawania swoich danych z karty kredytowej, rachunku bankowego czy po prostu własnych danych personalnych. Ponadto dzięki paysafecard możesz dużo lepiej kontrolować wszystkie wpłacane oraz wypłacane środki. Każda wpłata jest natychmiastowa oraz anonimowa. Twoje dane nie będą podawane nawet do wiadomości aplikacji czy sklepów, w których robisz zakupy. A zatem taka karta paysafecard zwiększa bezpieczeństwo – szczególnie wtedy, gdy ktoś będzie próbował Cię oszukać. Haker nie zajmie wszystkich pieniędzy dostępnych na Twoim koncie, a jedynie te środki, które będą na paysafecard. Możliwość szyfrowania danych oraz ewentualnego blokowania konta sprawia, że karta PSC zapewnia również wysokie bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych na niej środków. 

Gdzie można płacić paysafecard?

Paysafecard dostępne są w wielu sklepach. W Polsce na przykład możesz dostać je w sklepach spożywczych, marketach z elektroniką, na stacji benzynowej oraz w kioskach. Okazuje się, że takie karty znajdziesz również w Empiku, na Poczcie Polskiej czy nawet w Pepco.

A gdzie można płacić kartą PSC? Przede wszystkim w wielu sklepach internetowych, w tym również u dostawców, którzy oferują filmy, muzykę, gry komputerowe, ogólnie rozrywkę czy bukmacherskie zakłady. Wielu właścicieli paysafecard wykorzystuje tę formę płatności do realizowania usług, które wiążą się z branżą gier – komputerowych, mobilnych czy konsolowych. Zatem możesz zapłacić za interesujące Cię produkty na przykład w Play Station Store czy na Steamie, ale nie tylko! Paysafecard jest akceptowana także w samym świecie gry, a mianowicie chodzi o mikrotransakcje. Tę formę zapłaty wspiera także Google Play.

Doładowanie paysafecard to duże udogodnienie również dla osób, które nie posiadają konta w banku, a zamiast transakcji w internecie wybierają płatności gotówką. Z pomocą paysafecard mogą po prostu wykorzystać kartę podarunkową na określoną kwotę, aby zapłacić za przedmioty w świecie gier lub inne usługi. Jest to bezpieczne i proste nawet dla nowych klientów, co potwierdza rosnące zainteresowanie tego typu płatności internetowych bez potrzeby posiadania konta bankowego. W przypadku wystąpienia problemów z użyciem paysafecard, można uzyskać wsparcie na stronie dostawcy usługi. Na szczęście pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że niezależnie od tego, w jakim sklepie chcą zrealizować płatność, wszystko zawsze działa prawidłowo. Warto więc już zapoznać się z ofertą płatności paysafecard, ponieważ są szybkie, bezpieczne i nie generują niepotrzebnych kosztów. Doładowanie można kupić w jednym z wielu punktów handlowych za gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com