Co powinna zawierać ulotka firmy?

Odpowiednia reklama naszego przedsiębiorstwa bez dwóch zdań jest kluczem do sukcesu. Wielu osobom wydaje się, że zaprojektowanie dobrej ulotki reklamowej to tylko zadanie dla utalentowanego grafika, a tak naprawdę jest wiele różnych innych czynników, które wpływają na jej odbiór przez potencjalnych klientów.

Chwytliwe hasło reklamowe

Bardzo ważnym elementem naszej ulotki jest hasło reklamowe. Aby zainteresować odbiorcę naszymi usługami czy produktami nie wystarczy ich wypisać, podać nazwy firmy oraz ceny. Ludzie odbierając codzienną pocztę zwracają uwagę tylko na te ulotki, które są interesujące. Powinniśmy wymyślić hasło, które będzie interesujące i zachęci do bliższego zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa.

Grupa docelowa

Projekt ulotki reklamowej powinien uwzględniać grupę docelową do której jest ona kierowana.Musi ona być dostosowana wizualnie do odbiorcy Osoby nieposiadające prawa jazdy nie zainteresują się reklamą komisu samochodowego, a wegetarianie sklepu mięsnego. Podczas ustalania kryteriów grupy i projektowaniu naszej ulotki warto zastanowić się, czy naszą firmą nie interesuje się na przykład więcej kobiet niż mężczyzn. Jeśli prowadzimy sklep z akcesoriami i produktami do makijażu, to zazwyczaj większość klientów to kobiety. Warto dostosować kolory ulotki do odbiorcy oraz hasła reklamowe.

Po co nam ulotka?

Podczas ustalania szczegółów ulotki powinniśmy zastanowić się po co tak właściwie jest nam ona potrzebna. Możemy chcieć na przykład sprzedać nasze usługi czy produkty, poinformować przyszłych klientów o istnieniu przedsiębiorstwa lub chcieć poprawić nasz wizerunek. Ustalenie celu, który nami kieruje przy projektowaniu ulotki reklamowej będzie bardzo przydatny dla grafików. Będą oni mogli odpowiednio dostosować wielkości czcionek poszczególnych informacji na niej się znajdujących.

Jakie informacje na ulotce?

Przy projektowaniu ulotki nie możemy zapomnieć o takich informacjach, jak nazwa naszego przedsiębiorstwa, adres, dane kontaktowe oraz ceny poszczególnych usług lub produktów. Możemy umieścić na niej również nasz logotyp oraz zdjęcie ilustrujące – w przypadku restauracji zdjęcie dania, w przypadku salonu fryzjerskiego fryzury itd.

Podsumowanie

Stworzenie własnej ulotki reklamowej nie jest łatwe. Musi być ona przede wszystkim niezwykle czytelna i łatwa do odbioru przez osoby zainteresowane. Pamiętajmy o zawarciu na niej wszystkich niezbędnych informacji, określeniu grupy docelowej oraz stworzeniu odpowiedniego hasła reklamowego, które zachęci, a nie odstraszy.

One Comment on “Co powinna zawierać ulotka firmy?”

  1. Nawet najbardziej chwytliwe hasło reklamowe firmy może nic nie zdziałać, jeśli takie ulotki właściciele firmy położą w nieodpowiednim miejscu. Najpierw wydają krocie na wymyślenie odpowiedniego sloganu, a potem chowają go gdzieś pod biurko, lub rzucają chaotycznie na blat. Aby taka ulotka dała odpowiednie efekty, trzeba ją także odpowiednio wyeksponować. Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, np. architekt wnętrz Rzeszów. Każdy powinien robić to, co umie najlepiej – szczególnie w wystrojach wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com