Chcesz dobrze wyposażyć swój pensjonat i nie wiesz, jakie prześcieradła sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

 

Prześcieradła kupowane do hotelu muszą spełniać nieco inne potrzeby niż te prześcieradła, które kupujemy do domu. Prześcieradła hotelowe producent są przede wszystkim znacznie częściej prane i to w wysokich temperaturach, niż te, których używamy w domu. Częściej też poddaje się je maglowaniu. Jeśli mamy wysoką rotację gości, prześcieradło będzie prane już po jednej nocy spędzonej przez gościa w hotelu, a takich pojedynczych noclegów może być nawet 20 w ciągu miesiąca. Dlatego prześcieradła, jakie hotelarz musi kupić do hotelu, powinno mieć gęstą gramaturę, musi być odporne na blakniecie i żółknięcie, a także powinno być na tyle mocne, aby nie zaciągało się i nie pruło już po 20 praniach.

Polscy producenci prześcieradeł, którzy kierują swoją ofertę dla branży hotelarskiej wiedzą, że w hotelach higiena jest kluczowa. Dlatego prześcieradła hotelowe są projektowane w taki sposób, aby umożliwić łatwe usuwanie brudu, plam czy drobnoustrojów. Są zazwyczaj bardziej odporne na przenikanie cieczy i mają łatwiejsze do czyszczenia powierzchnie. Są bardziej odporne na strzępienie na końcówkach i na podziurawienie.

Prześcieradła hotelowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, mieszanka bawełny z poliestrem lub satyna (lub częściej: satyna bawełniana). Jeśli chodzi o komfort, najlepszym wyborem jest zazwyczaj gładki i miękki materiał, który jest przyjemny w dotyku. Idealna wydaje się tutaj bawełna, a zdecydowanie mniej użyteczny oczywiście jedwab (szczególnie, że jest znacznie droższy niż bawełna). Zdecydowanie odradza się stosowania polarowych pościeli: narzut, poszew, czy prześcieradeł. Również flanela niekoniecznie sprawdzi się w warunkach hotelowych. Estetyka w wyborze odpowiedniego prześcieradła i pościeli jest również istotna, ponieważ sprawia, że pokój hotelowy wygląda bardziej elegancko i atrakcyjnie.

Prześcieradła hotelowe są zwykle większe niż prześcieradła domowe

Prześcieradła producent polski hotelowe są najczęściej wykonane w większych rozmiarach niż typowa pościel domowa. Zwiększa to wygodę i dostęp do materaca, a także ułatwia zmianę pościeli i składanie łóżka.

Jak szukać dobrego dostawcy prześcieradeł hotelowych?

Ostateczny wybór oczywiście powinien zależeć od indywidualnych preferencji hotelu i rodzaju gości, których zamierzasz obsługiwać. Wiele też zależy od budżetu, jaki postanawiasz przeznaczyć na prześcieradła. Dobrze jest przeprowadzić badania rynku, porównać różne marki i dostawców, a także skonsultować się z profesjonalistami, aby wybrać najlepsze prześcieradło 160×200 do swojego hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com