A jaki kolor uchwytów pasuje do Twoich mebli?

Uchwyty, gałki i kołatki to drobne elementy techniczne, dodatki do mebli o niesłychanie istotnej, praktycznej funkcji. To dzięki nim jesteśmy w stanie wysunąć szuflady, otworzyć szafki, komody i szafy. Kupując gotowe meble rzadko kiedy zwracamy na nie uwagę, większą wagę przykładamy do samego mebla. Dopiero w domu, po skręceniu mebla dostrzegamy urodę i znaczenie tych detali w postrzeganiu całego pomieszczenia.

Jak dobrać meblowy uchwyt?

Każdy z nas prędzej czy później staje przed dylematem: wyrzucić czy kupić nowe? A może zmodernizować? Co zrobić, gdy mebel jest w doskonałym stanie, ale czujemy, że nie pasuje już do tego pokoju. Wszystko się w nim zmieniło, a szafa/komoda/biblioteczka/biurko zostały i tworzą wrażenie wyobcowania.

Każdy projektant aranżacji przestrzeni doskonale wie, jakie znaczenie niosą w sobie detale. Potrafią być przezroczyste, zupełnie obojętne dla przestrzeni, ale mogą narzucać wręcz jej harmonię, styl i estetykę. Dlatego zanim zdecydujemy się na usunięcie dobrego mebla z domu, warto sprawdzić, jak będzie on wyglądał np. z nowymi gałkami, uchwytami czy kołatkami. Cała tajemnica powodzenia takiego zadania leży w umiejętnym ich dobraniu.

Jeżeli preferujemy styl rustykalny, skandynawski, nowoczesny, industrialny czy prowansalski najlepszym wyborem będzie uchwyt meblowy czarny. Czarny uchwyt o zróżnicowanych rozstawach, czy czarna gałka meblowa idealnie komponują się z kolorystyką tych stylów, ale też z minimalistycznym charakterem mebli. Każdy z nich “lubi” czarne dodatki, uchwyty relingowe w kolorze czarnego matu czy czarne gałki meblowe, nawet wtedy gdy posiadają w swojej strukturze minimalistyczne zdobienia sprawiają niezwykle nowoczesne i stylowe wrażenie. Pasują do mebli pokojowych, ale i kuchennych, narzucają pomieszczeniu harmonię i spajają jej charakter.

Nieodparta siła złotych detali

Uchwyty do mebli warto zmieniać nie tylko dlatego, by nadać meblom nowego życia. Warto to robić zawsze, gdy pragnie się minimalnym kosztem przearanżować pomieszczenie. Czasem wystarczy dokonać naprawdę kosmetycznych zmian, by salon czy sypialnia zyskała nowy i świeży look. Jak to zrobić? Drobnymi elementami wykorzystującymi najnowsze trendy aranżacyjne. Aktualnie do łask powraca kolor złoty. To wybitnie barwa, którą mogą wprowadzić wyłącznie dodatki. Wystarczy duże lustro w szerokiej złotej ramie, złota lampa sufitowa, stojąca czy stołowa, wymiana gałek meblowych na złote. Złote uchwyty do mebli o pięknych, giętkich kształtach, czasem połączone z fragmentem porcelany, wprowadzą do pomieszczenia złoty kolor dyskretnie, ale skutecznie. To też doskonały dodatek dla aranżacji w stylu glamour, orientalnego czy boho. Złoto w salonie dodaje mu mnóstwo uroku, w naturalny sposób łączy się z barwami ciepłymi, co podkreśla i wzmacnia przytulność pomieszczenia.

Uchwyty meblowe odpowiednio i starannie dobrane czynią cuda. Ich oferta na rynku jest ogromna, można więc zmieniać je choćby co kilka lat, zawsze wtedy, gdy pomieszczenie przechodzi kolejny lifting.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com