Rady dotyczące codziennego planowania

1. Wiedząc, kiedy Twoim codziennym obowiązkom towarzyszy pośpiech, a kiedy następuje spokojny czas, możesz wykorzystać te fazy.

• Zaplanuj ważne czynności, kiedy następuje spokojniejsza faza.
• Zaplanuj telefony w godzinach rannych.
• Zapisz koniecznie cel dnia w widoczny sposób.
• Zaplanuj następny dzień poprzedniego dnia wieczorem.

Wiele osób pamięta wieczorem, co ma wykonać następnego dnia. Przez noc można zapomnieć o niektórych z tych czynności. Poza tym –czasami rano trudno jest znaleźć czas na zaplanowanie czynności.

2. Bardzo ważne jest zaplanowanie czasu wyłącznie dla siebie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Ten, kto nie może wykonać pracy z powodu ciągłych zakłóceń wywoływanych przez inne osoby, przeważnie jest rozdrażniony. Nie może wtedy efektywnie wykonywać swoich obowiązków. Po tym – gdy ktoś zakłóci nasz czas, potrzeba o wiele więcej czasu, aby moc z powrotem skoncentrować się na zadaniu, które musimy wykonać. Zarezerwuj czas, w którym będziesz się koncentrował wyłącznie na zadaniu, które masz wykonać.

3. Musisz zdobyć się na odwagę delegowania obowiązków. W tym celu musisz zdobyć wiedzę na temat tego, które obowiązki nadają się do delegowania. Zadaj sobie pytanie: „Czy to zadanie mogę wykonać wyłącznie osobiście, czy mogę zlecić je pracownikowi?”.

4. Utrzymuj porządek w miejscu pracy.

5. Prowadź rozmowy zorientowane na konkretny cel. Jednymi z najbardziej czasochłonnych rzeczy są rozmowy. Powodem takiego stanu rzeczy jest złe przygotowanie do rozmowy, złe uzmysłowienie celu, złe prowadzenie dyskusji albo brak dyscypliny.

6. Naucz się systematyczności. Wszystkie powyższe techniki będą bezskuteczne, jeżeli nie nauczysz się systematyczności. Niezależnie od tego, czy uczysz się słówek, czy też pracujesz jako sprzedawca, w jednakowych odstępach czasu powinieneś powtórzyć określoną liczbę słów w celu ich zapamiętania, wykonać określoną liczbę telefonów itd.

7. Ważna jest zmienność wykonywanych czynności. Jednorodność czynności prowadzi do zmęczenia.

Autor:
Artur Płonka
FAKT Aktywne Szkolenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com