Podstawowe wyposażenie restauracji

Planujesz zakup pełnego wyposażenia kuchni gastronomicznej? To poważna inwestycja, a zatem warto przemyśleć, które urządzenia są niezbędne. Wiele zależy od wielkości i charakteru lokalu, ale też Twoich możliwości finansowych. Podpowiadamy, w jaki sprzęt należy zainwestować, otwierając bar lub restaurację.

Lokalizacja, ceniony szef kuchni, oddany zespół pomocników i atrakcyjnie urządzone wnętrze to nie wszystko, aby mieć pewność, że nasz lokal okaże się strzałem w dziesiątkę i będzie przyciągał tłumy klientów. Równie ważnym czynnikiem jest odpowiednio dobrany i wysokiej jakości sprzęt gastronomiczny. Inaczej zaplanujesz wyposażenie dla pizzerii, inaczej dla restauracji włoskiej czy baru szybkiej obsługi. Planując otwarcie lokalu, trzeba skupić się głównie na planowaniu.

Nowe czy używane?

Wiąże się to co prawda z poważną inwestycją, dlatego też już na wstępie warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie urządzenia musisz kupować nowe – dobrą opcją jest też sprzęt używany. Przede wszystkim jednak zastanów się, co konkretnie musi się w nim znaleźć, gdyż m.in. od tego zależeć będzie jakość oferowanych przez Ciebie potraw. Nawet utalentowany kucharz nie będzie w stanie wyczarować wspaniałych dań, jeśli nie zapewnisz mu do tego odpowiednich warunków.

Warto samodzielnie przygotować się do tematu. Jeśli planujesz otwarcie pierwszego lokalu, poszukaj sprawdzonego i rzetelnego dostawcy sprzętu gastronomicznego. Kompleksowe zakupy zwykle wiążą też z rabatem, można też skorzystać z rad osób działających w branży od kilkunastu lat. Wykaż się jednak rozwagą, gdyż handlowiec będzie Cię namawiał na większe zakupy.

Podstawowe wyposażenie restauracji

Wyposażenie kuchni gastronomicznej obejmuje wiele elementów, m.in. płyty grzewcze, piece, kuchnie (np. indukcyjne), ale też drobniejszy sprzęt (np. witryny grzewcze, zestaw garnków i patelni, naczynia, naleśnikarki, blendery), urządzenia do obróbki mechanicznej (miksery, krajalnice) i rozmaite akcesoria. Bardzo ważne są też urządzenia chłodnicze, np. witryny chłodnicze, szafy czy zamrażarki.

Najważniejsze jest odpowiednie skompletowanie sprzętu, aby zespół mógł na nim wygodnie pracować. Wyposażenie na salę musi mieć z kolei długą żywotność, dlatego też długo musi prezentować się jak nowe. Należy wybierać produkty, które ułatwią pracę zespołowi kuchennemu, będą odporne na eksploatację. Ważna jest też wielkość lokalu – jeśli dysponujesz niedużym, nie kupuj zbyt wielu sprzętów, gdyż wpłynie to na komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com